środa, 25 kwietnia 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Młoda Pogoń rozbiła Lecha

Piłka nożna. Młoda Pogoń rozbiła Lecha

Piłka nożna. Młoda Pogoń rozbiła Lecha
Data publikacji: 2017-11-08 17:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-09 14:23
Wywietleń: 752 300173

Duży sukces odnieśli juniorzy młodsi Pogoni Szczecin, który w meczu Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych pokonali liderującego w tabeli i wielokrotnego mistrza Polski w tej kategorii wiekowej Lecha Poznań aż 3:0 (2:0). Gole dla podopiecznych trenera Tychowskiego zdobyli: Szcześniak (karny), Smoliński i Kotarba.

Szczecinianie zrewanżowali się za wysoką porażkę 2:5 w pierwszym meczu. Tym razem dominowali nad mistrzem Polski zdecydowanie, mieli przewagę od samego początku. W drugiej połowie szczecinianie grali z jeszcze większą swobodą, rozgrywali piłkę na dużym spokoju, bawili się grą i wygrali wysoko zasłużenie.

Młodzi portowcy pod koniec sezonu prezentują wysoką formę, w ostatnich sześciu meczach przegrali tylko raz - ze swoimi młodszymi kolegami z AP Pogoni. W historii gier na poziomie juniora młodszego to pierwsza wygrana młodych portowców nad Lechem Poznań i to w dodatku w tak wysokich rozmiarach.

Wygrana juniorów młodszych nad Lechem spowodowała, że szansę na wygranie grupy makroregionalnej mają juniorzy młodsi AP Pogoni Szczecin z rocznika 2002, którzy w ostatnim meczu sezonu podejmować będą Lecha i będą musieli ten mecz wygrać. (par)

Fot. R. Pakieser

 

 

Komentarze

też kibic
...a Ci co uzupełnią pierwszy zespół i tak skończą na ławce rezerwowych, nie zaliczając choćby minuty na boisku. No może zagrają jakiś kilkuminutowy epizod. Albowiem w pierwszym składzie znów dominować będą "gwiazdy" z Gruzji lub krajów po byłej Jugosławii oraz Czech i Słowacji. Oczywiście będą to zawodnicy,grający na poziomie najwyżej II ligi. Kupieni za niewiele z koncepcją późniejszej sprzedaży i zarobku. Natomiast zdolna młodzież, albo skończy na ławce, albo pójdzie w świat rozmieniając się na drobne szukając nowych pracodawców zasilając, a niekiedy nawet wzmacniając ich szeregi. W Pogoni nadal pierwszoplanowymi graczami będą miernoty z zagranicy, bądź nie łapiący się nawet w protokołach meczowych "gwiazdorzy" z innych klubów. I tak się prowadzi politykę kadrową w Pogoni od wielu już lat. A pan Stolarczyk będzie nadal ściemniał o nowym obliczu Pogoni. Fikcja oczywista.
2017-11-09 14:14:04
Mucha
O, i to jest hicior, co tam pierwsza drużyna.Ważne ,że juniorzy wygrywają...a jak dorosną to i tak nie będzie żadnego w Pogoni, a Ci co zostana nie będą się nadawali do Ekstraklasy - taka jest juniorska pilka w Polsce.
2017-11-08 20:42:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Fontanna przy deptaku trysnęła kolorami
Zakwitły szczecińskie magnolie
Potańcówka w filharmonii z paprykarzem i oranżadą
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy