sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Młoda Pogoń rozbiła Lecha

Piłka nożna. Młoda Pogoń rozbiła Lecha

Piłka nożna. Młoda Pogoń rozbiła Lecha
Data publikacji: 2017-11-08 17:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-09 14:23
Wywietleń: 529 300173

Duży sukces odnieśli juniorzy młodsi Pogoni Szczecin, który w meczu Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych pokonali liderującego w tabeli i wielokrotnego mistrza Polski w tej kategorii wiekowej Lecha Poznań aż 3:0 (2:0). Gole dla podopiecznych trenera Tychowskiego zdobyli: Szcześniak (karny), Smoliński i Kotarba.

Szczecinianie zrewanżowali się za wysoką porażkę 2:5 w pierwszym meczu. Tym razem dominowali nad mistrzem Polski zdecydowanie, mieli przewagę od samego początku. W drugiej połowie szczecinianie grali z jeszcze większą swobodą, rozgrywali piłkę na dużym spokoju, bawili się grą i wygrali wysoko zasłużenie.

Młodzi portowcy pod koniec sezonu prezentują wysoką formę, w ostatnich sześciu meczach przegrali tylko raz - ze swoimi młodszymi kolegami z AP Pogoni. W historii gier na poziomie juniora młodszego to pierwsza wygrana młodych portowców nad Lechem Poznań i to w dodatku w tak wysokich rozmiarach.

Wygrana juniorów młodszych nad Lechem spowodowała, że szansę na wygranie grupy makroregionalnej mają juniorzy młodsi AP Pogoni Szczecin z rocznika 2002, którzy w ostatnim meczu sezonu podejmować będą Lecha i będą musieli ten mecz wygrać. (par)

Fot. R. Pakieser

 

 

Komentarze

też kibic
...a Ci co uzupełnią pierwszy zespół i tak skończą na ławce rezerwowych, nie zaliczając choćby minuty na boisku. No może zagrają jakiś kilkuminutowy epizod. Albowiem w pierwszym składzie znów dominować będą "gwiazdy" z Gruzji lub krajów po byłej Jugosławii oraz Czech i Słowacji. Oczywiście będą to zawodnicy,grający na poziomie najwyżej II ligi. Kupieni za niewiele z koncepcją późniejszej sprzedaży i zarobku. Natomiast zdolna młodzież, albo skończy na ławce, albo pójdzie w świat rozmieniając się na drobne szukając nowych pracodawców zasilając, a niekiedy nawet wzmacniając ich szeregi. W Pogoni nadal pierwszoplanowymi graczami będą miernoty z zagranicy, bądź nie łapiący się nawet w protokołach meczowych "gwiazdorzy" z innych klubów. I tak się prowadzi politykę kadrową w Pogoni od wielu już lat. A pan Stolarczyk będzie nadal ściemniał o nowym obliczu Pogoni. Fikcja oczywista.
2017-11-09 14:14:04
Mucha
O, i to jest hicior, co tam pierwsza drużyna.Ważne ,że juniorzy wygrywają...a jak dorosną to i tak nie będzie żadnego w Pogoni, a Ci co zostana nie będą się nadawali do Ekstraklasy - taka jest juniorska pilka w Polsce.
2017-11-08 20:42:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi