czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Michniewicz wspiera Akahoshiego

Piłka nożna. Michniewicz wspiera Akahoshiego

Piłka nożna. Michniewicz wspiera Akahoshiego
Data publikacji: 2016-02-17 09:00
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-17 11:07
Wywietleń: 121 120314

- Dla wszystkich "ujadających" na temat Aki, odpuście sobie, zagra od początku w najbliższym meczu, bo to świetny piłkarz i tyle, dobranoc - napisał na swoim koncie twitterowym Czesław Michniewicz po poniedziałkowym meczu z Koroną pełnym emocji i zwrotów akcji.

Przypomnijmy, że Akahoshi zawinił przy utracie pierwszej brami, zszedł z boiska w połowie drugiej części gry, ale szkoleniowiec nie ma wątpliwości, że to wciąż ważna postać w jego zespole.

- Akahoshi jest wiodącą postacią w drużynie - mówi Czesław Michniewicz, trener portowców. - Świetnie wychodzi na pozycję, jest ruchliwy, znakomicie zaawansowany technicznie. To wciąż piłkarz, od którego rozpoczynać będę ustalanie składu.

Kort przegrywa rywalizację

Akahoshi może zatem być pewny, że w piątkowym spotkaniu z Piastem w Gliwicach zagra od pierwszej minuty. Pewny swojej pozycji w drużynie może być też Dawid Kort, który konkuruje z Japończykiem o miejsce w składzie i na razie tą walkę przegrywa.

- Konkurencja to bardzo ważna rzecz - kontynuuje Czesław Michniewicz. - Równie ważna jest jednak hierarchia w zespole. Nie jest łatwo zebrać grupę ludzi, na których można bezgranicznie polegać. Dziś w Pogoni ta hierarchia jest ustalona. Fojut, Czerwiński, Murawski, Matras, Frączczak, czy Akahoshi są naszymi najważniejszymi zawodnikami i oni muszą to wiedzieć. Nie mogą mieć wątpliwości, że jedna słabsza interwencja spowoduje zachwianie ich mocnej pozycji. Pamiętajmy, że mecze wygrywają nam głównie piłkarze wiodący. Tak było też w poniedziałek z Koroną. Młodsi piłkarze mogą jednym, czy dwoma zagraniami zbliżyć się do nich, uczynić krok w swojej karierze. Ale na pewno nie będzie tak, że jeden słabszy mecz będzie wywracał do góry nogami ustalony porządek w drużynie.

Wsparcia potrzebują liderzy

Trener Michniewicz zwraca też uwagę na fakt, że w polskich realiach panuje przekonanie, że wsparcia potrzebują zawodnicy młodzi, na dorobku, którzy dopiero rozpoczynają karierę.

- Jestem jak najbardziej za wspieraniem młodzieży - ocenia Czesław Michniewicz. - To dlatego gra Listkowski i dlatego zagrał z Koroną Kort. Nie może być jednak tak, że wsparcie potrzebne jest tylko im. Potrzebują go też piłkarze, którzy decydują o wyniku, którzy biorą na siebie odpowiedzialność, którzy ryzykują, podejmują decyzję i czasem się zdarzy, że w tym wszystkim popełnią błąd. Rafał Murawski też w meczu z Koroną popełniał błędy, ale nie miały one swoich konsekwencji. W przypadku Akahoshiego konsekwencją była stracona bramka. Nikt jednak nie zauważa, że zabrakło asekuracji, wyjścia na pozycję. Jeden Akahoshi nie jest winny utracie tej bramki.

Murawski też popełnia błędy

O tym, że podstawowi gracze mogą popełniać błędy, które w konsekwencji doprowadzają do utraty gola może być sytuacja sprzed pół roku, kiedy w meczu z Lechią w Gdańsku podobny błąd do Akahoshiego popełnił Murawski - piłkarz zarówno wtedy jak i obecnie stanowiący absolutny fundament zespołu.

- Podobna sytuacja była 9 lat temu, kiedy prowadziłem Zagłębie Lubin - przypomina Czesław Michniewicz. - Wtedy w pierwszych meczach wiosny gorzej wypadał Iwański. Też sugerowano, żebym posadził go na ławce. Później ten sam Iwański doprowadził nas do tytułu, a sezon zakończył z 20 asystami. Akahoshi tylu asyst mieć nie będzie, ale na pewno jeszcze nam pomoże. O tym jestem przekonany.

Przykład Matrasa

Czesław Michniewicz ma rację wskazując, że hierarchia w drużynie jest równie ważna, co zdrowa konkurencja. Drużyny osiągające sukcesy mają zawsze stabilne zespoły.

- Dam przykład Matrasa - kończy Czesław Michniewicz. - Jeszcze niedawno walczył o miejsce w składzie, kibice na niego gwizdali, a dziś ma pozycję, na którą ciężko i długo pracował. Innej drogi nie ma. Nie posadzę Matrasa na ławce i nie wpuszczę na boisko przykładowo Piotrowskiego tylko dlatego, że coś się nie udało. ©℗ Wojciech Parada

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Co
I znowoz sie znajda jacys pseudoznawcy ktorzy wszystko lepiej wiedza...
2016-02-17 10:58:40
jak ?
A co takiego osiagnal Kopa z Pogonia ? a z Michniewiczem wszystko idzie w dobrym tempie we wlasciwym kierunku !
2016-02-17 10:57:39
Jurek
To nie jest dobre.Dawno,dawno temu trener Jerzy Kopa nie bał się wpuścić na CAŁY mecz 18-latków Mariusza Kurasa,Jacka Cyzio.Marek Szczech wchodził do bramki Pogoni jako 18-latek. Nie bój się młodzeży Michniewiczu. Oni są przyszłością!!!!
2016-02-17 10:15:29
kibic
a niech wspiera, to on straci przez to robote a nie my
2016-02-17 09:46:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny