wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Mecz z Cracovią z podtekstami (FILM)

Piłka nożna. Mecz z Cracovią z podtekstami (FILM)

Piłka nożna. Mecz z Cracovią z podtekstami (FILM)
Data publikacji: 2016-03-18 11:47
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-18 11:47
Wywietleń: 372 123845

Piłkarze Pogoni Szczecin podejmują w niedzielę Cracovię i będzie to spotkanie ze szczególnymi podtekstami (początek, g. 18).

23 lata temu przed eliminacyjnym meczem do piłkarskich mistrzostw świata Polska – Anglia, rozgrywanym w Chorzowie, w bójce tramwajowej pomiędzy kibicami Pogoni i Cracovii śmiertelnie ugodzony został nożem Andrzej Kujawa, kibic Pogoni Szczecin.

- Wiemy, co się wtedy stało – mówi trener Czesław Michniewicz. - Szanujemy pamięć kibica, ale w trakcie meczu musimy skupić się na naszych zadaniach.

Będzie gorąco

Na trybunach na pewno będzie gorąco. Zapowiada się, że spotkanie obserwować będzie najliczniejsza rzesza fanów w tym roku. To nie będzie takie trudne, bowiem z trzech tegorocznych spotkań rozgrywanych w Szczecinie najbardziej okazała widownia zebrała się na spotkaniu z Termaliką w liczbie niespełna 6,5 tys. kibiców.

W meczach podwyższonego ryzyka grywał już w swojej karierze Jarosław Fojut, który powraca do składu po przymusowej przerwie spowodowanej żółtymi kartkami.

- Gdy grałem w Norwegii, to meczów o jakimś podwyższonym ciśnieniu nie było, ale w Szkocji owszem – powiedział Jarosław Fojut. - Reprezentowałem klub Dundee United i na pewno spotkania derbowe z FC Dundee były takimi. Również pojedynki z Aberdeen należały do tych z cyklu o podwójnej motywacji. Mi się akurat w tych meczach grało dobrze. W trzech spotkaniach zdobyłem dwa gole, więc może również z Cracovią też się powiedzie. Lubiłem grać w tych spotkaniach, trybuny były pełne, a kibiców obu drużyn po równo.

Cracovia osłabiona

Cracovia przyjedzie do Szczecina mocno osłabiona. Z różnych powodów nie zagra trzech podstawowych piłkarzy: Deleu, Dąbrowski i Kapustka. Niepewny jest też udział lewego obrońcy Jaroszyńskiego.

- Nie skupiamy się na tym, jakie rywal ma kłopoty – mówi Czesław Michniewicz. - Od kilku kolejek szturmujemy tą trzecią pozycję i mam nadzieję, że w niedzielę wreszcie nam się to uda.

Zobacz i posłuchaj, co przed meczem z Cracovią powiedzieli, Czesław Michniewicz i Jarosław Fojut:

Przed Pogonią ostatnia faza sezonu, która ze względu na terminarz może okazać się okresem prawdy.

- Mamy już zapewnione miejsce w ósemce, więc teraz chcemy zacząć realizację kolejnych wyzwań – przyznaje trener Michniewicz. - Do końca sezonu spotkamy się dwa razy z Cracovią i dwa razy z Legią. Zobaczymy, ile jesteśmy warci.

- W obecnym sezonie mieliśmy już dwie fantastyczne serie – wtóruje J. Fojut. - Czas na trzecią. W tym roku zdołaliśmy wygrać tylko raz, ale w ostatnich meczach wyraźnie nasza forma poszła do przodu, więc jesteśmy optymistami.

Rakelsa już nie ma

Pogoń pała chęcią rewanżu. W rundzie jesiennej doznała w Krakowie dotkliwej porażki. Przegrała aż 1:4. Wtedy dwa gole strzelił Rakels, którego dziś nie ma już w Krakowie.

Biorąc pod uwagę duże osłabienia Cracovii, to w Szczecinie może zaprezentować się zupełnie inny zespół, niż ten z rundy jesiennej. Ponadto na ławce rezerwowych zabraknie trenera Jacka Zielińskiego, który w ostatnim meczu z Legią został usunięty przez sędziego na trybuny i czeka go kara dwóch spotkań. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi