czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Mandrysz przejmie GKS Katowice

Piłka nożna. Mandrysz przejmie GKS Katowice

Piłka nożna. Mandrysz przejmie GKS Katowice
Data publikacji: 2017-06-02 08:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-02 08:39
Wywietleń: 152 265992

55-letni Piotr Mandrysz zostanie od nowego sezonu trenerem I-ligowego GKS Katowice. Zadaniem będzie awans do ekstraklasy. Katowicki klub zabiega o to już od ponad 10 lat. Tym razem zamierza to uczynić z trenerem, który ma kilka takich awansów na koncie.

Jesienią ubiegłego roku Mandrysz został trenerem I-ligowego Zagłębia Sosnowiec, ale szybko stracił pracę, bo klub wstawił się za piłkarzami, których trener zamierzał odsunąć od składu.

W przeszłości Mandrysz był szkoleniowcem i piłkarzem Pogoni Szczecin. Ze szczecińskim klubem wywalczył awans do ekstraklasy jako piłkarz i awans do I ligi jako trener. Jako szkoleniowiec doprowadził również klub do finału pucharu Polski.

W przeszłości Mandrysz dokonywał awansu do ekstraklasy już z trzema klubami: RKS Radomsko, Piastem Gliwice i Termaliką Niecieca. Były to jednocześnie dziewicze awanse do najwyższej klasy rozgrywkowej dla tych klubów. Do I ligi awansował natomiast z zespołem GKS Tychy.

Z drużyną Termaliki i Tych zdołał się utrzymać w wyższych klasach rozgrywkowych. Z drużyną Radomska spadł po przegranych barażach ze Szczakowianką, której później udowodniono korupcję. Po awansie z Piastem przestał być trenerem tej drużyny.

GKS nie jest nowicjuszem, w ekstraklasie zbudował w przeszłości piękną historię, ale było to bardzo dawno temu. W klubie tym nie poradził sobie między innymi obecny szkoleniowiec portowców, Kazimierz Moskal. (par)

 Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny