czwartek, 21 września 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Mandrysz przejmie GKS Katowice

Piłka nożna. Mandrysz przejmie GKS Katowice

Piłka nożna. Mandrysz przejmie GKS Katowice
Data publikacji: 2017-06-02 08:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-02 08:39
Wywietleń: 90 265992

55-letni Piotr Mandrysz zostanie od nowego sezonu trenerem I-ligowego GKS Katowice. Zadaniem będzie awans do ekstraklasy. Katowicki klub zabiega o to już od ponad 10 lat. Tym razem zamierza to uczynić z trenerem, który ma kilka takich awansów na koncie.

Jesienią ubiegłego roku Mandrysz został trenerem I-ligowego Zagłębia Sosnowiec, ale szybko stracił pracę, bo klub wstawił się za piłkarzami, których trener zamierzał odsunąć od składu.

W przeszłości Mandrysz był szkoleniowcem i piłkarzem Pogoni Szczecin. Ze szczecińskim klubem wywalczył awans do ekstraklasy jako piłkarz i awans do I ligi jako trener. Jako szkoleniowiec doprowadził również klub do finału pucharu Polski.

W przeszłości Mandrysz dokonywał awansu do ekstraklasy już z trzema klubami: RKS Radomsko, Piastem Gliwice i Termaliką Niecieca. Były to jednocześnie dziewicze awanse do najwyższej klasy rozgrywkowej dla tych klubów. Do I ligi awansował natomiast z zespołem GKS Tychy.

Z drużyną Termaliki i Tych zdołał się utrzymać w wyższych klasach rozgrywkowych. Z drużyną Radomska spadł po przegranych barażach ze Szczakowianką, której później udowodniono korupcję. Po awansie z Piastem przestał być trenerem tej drużyny.

GKS nie jest nowicjuszem, w ekstraklasie zbudował w przeszłości piękną historię, ale było to bardzo dawno temu. W klubie tym nie poradził sobie między innymi obecny szkoleniowiec portowców, Kazimierz Moskal. (par)

 Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi