niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Maksymalnie dwa dni wolnego

Piłka nożna. Maksymalnie dwa dni wolnego

Piłka nożna. Maksymalnie dwa dni wolnego
Data publikacji: 2016-08-26 16:36
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-27 11:54
Wywietleń: 716 150807

Siódma seria spotkań będzie ostatnią przed pierwszą w obecnym sezonie przerwą na reprezentację. Jeżeli Pogoń wygra w sobotę z Cracovią, to będzie miała dokładnie tyle samo punktów, ile w analogicznym okresie ubiegłego sezonu. Będzie miała jednak lepszy stosunek bramek, więcej goli strzelonych i jeżeli nie straci żadnego gola, to mniej straconych.

Jeżeli pokona Cracovię, to oznaczać to będzie najlepszy start po siedmiu seriach gier od momentu powrotu do ekstraklasy w roku 2012. Będzie to oznaczało najlepszy start Portowców od 15 lat, kiedy piłkarzem drużyny Pogoni był między innymi obecny dyrektor sportowy klubu, 44-letni obecnie Maciej Stolarczyk.

Pogoń w przerwie na reprezentację nie zamierza rozgrywać meczów towarzyskich. W przeszłości kontraktowano spotkania z drużynami II Bundesligi niemieckiej, ale obecnie nie ma niczego takiego w planie.

Kadra zespołu nie jest liczna, kilku zawodników leczy kontuzje, trzech: Sebastian Rudol, Jakub Piotrowski i Marcin Listkowski wyjadą na zgrupowania reprezentacji, więc nie będzie zbyt wielu możliwości, by skonstruować kadrę meczową.

- Nie planuję zbyt długiej przerwy w treningach – powiedział Kazimierz Moskal. - Będą to maksymalnie dwa dni.

W przeszłości bywało już tak, że piłkarze w przerwie reprezentacyjnej dostawali nawet pięć dni wolnego. Tak było choćby za kadencji trenera Dariusza Wdowczyka. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Gwizdek
Stać Was w tej chwili na wygraną i na to gorąco liczę.Nie odstajecie poziomem od Cracovi.Uważam nawet,że piłkarsko wygląda to lepiej.No ale...wszystko zawsze weryfikuje boisko.Powodzenia-do boju ;-)
2016-08-27 11:07:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską