czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Majdan donosi na Bońka

Piłka nożna. Majdan donosi na Bońka

Piłka nożna. Majdan donosi na Bońka
Data publikacji: 2016-10-13 17:28
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-14 21:31
Wywietleń: 883 160887

44-letni Radosław Majdan mocno zaangażował się w wybory na prezesa PZPN. Jest po stronie Józefa Wojciechowskiego. Gdy ten był jeszcze właścicielem Polonii Warszawa, to wychowanek Pogoni Szczecin i jeden z najbardziej renomowanych piłkarzy w historii klubu pełnił w Warszawie różne role włącznie z byciem rzecznikiem prasowym.

Obecnie też jest odpowiedzialny za kontakty z mediami. Tak przynajmniej wynika z pisma, jakie redakcje w kraju otrzymały z oświadczeniem Józefa Wojciechowskiego. Złośliwi śmieją się, że co to za przedstawiciel do kontaktów medialnych, który nie ma nawet konta na twitterze.

Współpracujący z Józefem Wojciechowskim Radosław Majdan wraz z byłym posłem i zaciekłym wrogiem Zbigniewa Bońka, Cezarym Kucharskim złożyli u ministra sportu Witolda Bańki pismo, które według nich ma uniemożliwić Zbigniewowi Bońkowi start w wyborach na prezesa PZPN.

- Tezy zawarte w tym piśmie uniemożliwiają Bońkowi start w wyborach na prezesa PZPN. Po pierwsze nie zamieszkuje on w Polsce, a według statutu PZPN jest to konieczny warunek, aby kandydować na prezesa tego związku. Wielokrotnie deklarował natomiast, że płaci podatki we Włoszech. To wyklucza go z możliwości ubiegania się o funkcję prezesa - powiedział Kucharski.
Kontrowersje według Majdana budzi również zaangażowanie Bońka w reklamę firmy bukmacherskiej.

- Na pytanie gdzie mieszka, Boniek odpowiada, to co jest dla niego wygodne. W przypadku funkcji prezesa PZPN deklaruje, że mieszka w Polsce. Jeśli jednak chodzi o reklamowanie nielegalnie działającej w Polsce firmy bukmacherskiej, zasłania się włoskim obywatelstwem. Poza łamaniem ustawy hazardowej dochodzi aspekt moralny i etyczny. Sternik piłkarskiej centrali wspiera firmę, która odprowadza podatki za granicę - wtórował Majdan.

W czwartek pismo w tej sprawie obaj złożyli w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

- Sygnalizuję ponadto, że stosowne zawiadomienia o ww. okolicznościach złożę jednocześnie do Komisji Kontroli Etyki i Dyscypliny UEFA oraz Komisji Etyki FIFA - dodał Kucharski.

Boniek został wybrany na prezesa PZPN 26 października 2012 roku. Zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Latę, który nie startował. W drugiej turze Boniek pokonał wówczas Edwarda Potoka, Romana Koseckiego i Zdzisława Kręcinę. Również wtedy spotykał się z podobnymi zarzutami i też je odpierał.

Najbliższy zjazd PZPN i wybory prezesa zaplanowano na 28 października. Zarówno Jarosław Mroczek – prezes Pogoni Szczecin, jak i Jan Bednarek – prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki nożnej zadeklarowali poparcie dla Zbigniewa Bońka.

Tak naprawdę to jednak nie wiadomo, kto kogo poprze. Można coś deklarować, a potem są wybory tajne i można zagłosować na zupełnie inną osobę. (par)

Fot. R. Stachnik

Komentarze

Obiektywna
maj..n celebryta zakichany rozgłosu szuka sprzedawczyk....pewnie VC prezesem chce zostać w PZPN...jego nie doczekanie...kolejny CK jeszcze mu mało obrywów od Lewego ??? Zobaczymy co powiedzą jak polegną w wyborach....już polegli
2016-10-14 21:21:13
Ojciec
Majdan, matka się wstydzi!!!
2016-10-14 14:38:49
Wstyd
Radosław M. wykazał się jako bezRadny PO i dalej się wykazuje prostactwem i głupotą ! Tylko nie on i ten kandydat W w PZPN bo będzie wstyd :(
2016-10-14 12:35:34
Yesoo
Teeee.... Wenecki coś tam. Spór sporem ale fakty mówią same za siebie. Majdan się skur...ł tym samym stał się w oczach szczecinian prostym wieśniakiem. Jeśli zaś chodzi o stadionowych matołków to chciałbym zaznaczyć że na meczu pogoni ostatni raz temu byłem 25 lat temu z moim śp. ojcem. Od tego czasu nie czułem potrzeby chodzenia na mecze i nie czuję się ani stadionowym ani matołkiem. Jestem tylko wściekły na radzia (celowo imię napisałem małą literą ze względu na brak szacunku dla niego) bo sam cielak nic nie osiągnął a teraz próbuje jak zwykle z resztą dorabiać się na plecach innych. Ciemniak jest i tyle w temacie.
2016-10-14 12:26:43
Jasiek
Boniek dobrze trzyma PZPN i to mimo silnego oporów starych leśnych dziadów odsuniętych od koryta. Majda niech się lepiej zajmie celebryctwem...
2016-10-14 12:08:34
wenecki komisar
To matołki spór prawny, a wy gamonie nie rozumiecie czytanego tekstu. Typowe stadionowe tumany.
2016-10-14 09:30:43
Boniek jest okej
Zobaczcie ile dobrych pozytywnych zmian w pzpn i polskiej piłce nastąpiło po wejściu Bońka. Jak dobrze promowany jest Polski zespół (kanały piłkarskie na youtube itd.). Przede wszystkim jak mocno postawiono na szkolenie i pozyskiwanie młodych talentów.
2016-10-14 08:56:08
kaczor donald
Boniek już był raz trenerem. Pokazał co potrafi. Po przegranych meczach zwiał do Włoch. Jak sprawa przycichła to wrócił. Ot bohater narodowy. Pamiętamy.
2016-10-14 08:30:32
Krzychu Skowron
Za Zibiego pojawiły się jakiekolwiek sukcesy w PN wcześniej tego brakowało przez lata z Eńdżelem włącznie. To teraz ekipa chce wysadzić i Zibiego i siebie przy okazji.
2016-10-14 08:28:03
Maxior
Majdan ty parówo a co nam powiesz o sprzedawaniu meczów. Ćwoku nie przyznawaj się że jesteś ze Szczecina bo to nas obraża.
2016-10-14 08:24:38
Yesoo
Majdan się już skończył.... ruscy sprawę załatwili. Teraz chyba piękny radzio próbuje znowu zabłysnąć. Czyżby kaska się kończyła po odpadnięciu z telenoweli azja ekspress? Radzio nigdy nie myślałem że aż tak się stoczysz. Byłeś chlubą szczecina teraz jesteś nikim.
2016-10-13 23:46:58
szkoda
Radek rozmienił się na drobne. Rodziców ma OK, ale sam obraca się w nieodpowiednim, platfusim towarzystwie.
2016-10-13 23:38:38
romek60
lysego nizle popier,,,,lo. A dode na ministra kultury!
2016-10-13 23:09:23
mieszkaniec
A kto doniesie na niego-? czy jest taki czysty i krystaliczny-? chyba nie skoro w Szczecinie można usłyszeć o brudnych interesach. To wszystko można usłyszeć siedząc np.na stadionie czy u Bronka na Traugutta.Ulica weryfikuje lepiej niż rozpasłe do granic absurdu kartoteki aparatu władzy.
2016-10-13 21:22:04
nc
Ale parówa!
2016-10-13 18:53:12
zibi
małe buraczki chcą być gwiazdami. Typowe , dla nas .
2016-10-13 18:51:29
5533
Hehe i kto to mowi ludzie ktorzy film pilkarski poker pewnie znaja nie tylko z kina ,wiadomo co sie dzialo w polskiej pilce w latach 80-90-00 i do dzis, a co by nie mowic o Bonku to gosc ma jaja i rozbil beton lesnych dziadkow w pzpn. m.in dzieki niemu tez mielismu euro 2012