poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Łukasz Becella szefem skautingu w Pogoni

Piłka nożna. Łukasz Becella szefem skautingu w Pogoni

Piłka nożna. Łukasz Becella szefem skautingu w Pogoni
Data publikacji: 2016-02-05 14:59
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-05 19:48
Wywietleń: 1835 115924

Szefem skautingu Pogoni Szczecin został Łukasz Becella. To on wypatrzył jednego z najlepszych zawodników Śląska ostatnich lat Roberta Picha, na którym Śląsk zarobił najwięcej.

- Łukasz przedstawił nam bardzo konkretny plan działania – powiedział Maciej Stolarczyk, dyrektor sportowy Pogoni Szczecin. - Jest bardzo zaangażowany, takich w naszym klubie potrzebujemy.

W ostatnim czasie Łukasz Becella pracował w Śląsku Wrocław, gdzie w sztabie Tadeusza Pawłowskiego był asystentem trenera oraz szefem skautingu. Z wrocławskim klubem rozstał się pod koniec października 2015 roku.

- Łukasz był też w sztabie drużyny Śląska, gdy ten zdobywał tytuł mistrza Polski – kontynuuje M. Stolarczyk. - Myślę, że dokonaliśmy w klubie dużego wzmocnienia.

Kilka lat temu Becella rozpoczął również współpracę z trenerem Rafałem Janasem w reprezentacji Polski do lat 18. Obecnie jest asystentem tego selekcjonera w kadrze do lat 19. Jest również trenerem UEFA Pro.

- Fakt, że nasz nowy szef skautingu ma najwyższą licencję trenerską znacznie zwiększą jego wartość – ocenił M. Stolarczyk. - Ponadto ciągły kontakt z reprezentacją juniorów powoduje, że będziemy mieli w klubie informacje o młodych i perspektywicznych piłkarzach niemal z pierwszej ręki.

Przez zdecydowaną większość swojej kariery trenerskiej Becella związany był ze Śląskiem Wrocław. W przeszłości prowadził m.in. rezerwy i drużynę Młodej Ekstraklasy tego klubu. Był także II trenerem I-ligowego MKS-u Kluczbork. (par)

 

 

Komentarze

Janek
Hoho, jeśli ten Pich był najdrożej sprzedanym graczem Śląska (300 000 euro wg Transfermarkt) to rzeczywiście, fachowiec pierwsza klasa. Po prostu wirtuoz wśród skautów. A ten Pich to Paganinim piłki nożnej nie był.
2016-02-05 19:16:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi