niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Listkowski w kadrze meczowej na Śląsk

Piłka nożna. Listkowski w kadrze meczowej na Śląsk

Piłka nożna. Listkowski w kadrze meczowej na Śląsk
Data publikacji: 2016-07-31 19:29
Wywietleń: 705 146529

18-letni Marcin Listkowski znalazł się po raz pierwszy w obecnym sezonie w meczowej osiemnastce na mecz ekstraklasy. W poprzednim sezonie utalentowany junior był odkryciem rundy jesiennej. Przebojem wdarł się do wyjściowego składu, a w całym sezonie zaliczył na boiskach ekstraklasy ponad 20 występów.

Obecny sezon jest dla niego trudniejszy. Po wyczerpujących meczach w półfinałach i finałach mistrzostw Polski juniorów piłkarz potrzebował więcej czasu na odpowiednie przygotowanie się do sezonu i być może w poniedziałek ujrzymy go na boisku.

W kadrze meczowej zabrakło Takafumi Akahoshiego. Piłkarz podczas czwartkowego treningu doznał kontuzji. Piątkowe prześwietlenie USG wykazało, że Japończyk ma naderwany mięsień łydki. Oznacza to blisko miesięczną przerwę w grze dla pomocnika szczecińskiej drużyny.

Dla Akahoshiego obecny sezon rozpoczął się bardzo pechowo. Z powodu kontuzji praktycznie nie brał udziału w okresie przygotowawczym. Wydawało się, że powraca do formy. Od trenera Moskala otrzymał nawet szansę występu w spotkaniu z Koroną Kielce w roli zmiennika.

Jeżeli wierzyć diagnozie lekarskiej, to piłkarz powróci do treningów tuż przed przerwą na reprezentację. Prawdopodobny powrót do gry nie odbędzie się zatem wcześniej, jak 10 września. Wtedy w 8 kolejce spotkań Pogoń podejmowana będzie przez Lecha w Poznaniu.

W kadrze meczowej po raz drugi z rzędu zabrakło miejsca dla Jakuba Piotrowskiego, który pod koniec poprzedniego sezonu dwukrotnie zagrał nawet w wyjściowym składzie. ©℗ (par)

Kadra meczowa na spotkanie ze Śląskiem Wrocław:

Bramkarze: Jakub Słowik, Dawid Kudła.

Obrońcy: Adam Frączczak, Jarosław Fojut, Jakub Czerwiński, Sebastian Rudol, Mateusz Lewandowski, Ricardo Nunes.

Pomocnicy: Spas Delev, Marcin Listkowski, Adam Gyurcso, Robert Obst, Rafał Murawski, Mateusz Matras, Kamil Drygas, Dawid Kort.

Napastnicy: Łukasz Zwoliński, Seiya Kitano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi