środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Lewandowski w Śląsku

Piłka nożna. Lewandowski w Śląsku

Piłka nożna. Lewandowski w Śląsku
Data publikacji: 2017-02-28 16:18
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-28 16:18
Wywietleń: 1179 219340

24-letni Mateusz Lewandowski został wypożyczony do Śląska Wrocław. Oznacza to, że piłkarza nie zobaczymy już w barwach Pogoni Szczecin. Zawodnikowi w czerwcu kończy się umowa ze szczecińskim klubem, a od 1 lipca będzie już graczem Lechii Gdańsk, z którą związał się umową.

Lewandowski przyszedł do Pogoni latem 2011 roku. Miał wtedy 18 lat i był uznawany w swoim roczniku za piłkarza najbardziej utalentowanego. Właśnie wtedy wchodził w życie przepis, że na zapleczu ekstraklasy musi występować przynajmniej jeden młodzieżowiec. Lewandowski bez trudu wygrał w Pogoni rywalizację o miano najlepszego młodzieżowca i jesienią 2011 był podstawowym zawodnikiem w drużynie.

Lewandowski początek swojej przygody z Pogonią miał piorunujący. Już w swoim debiucie zdobył bramkę. W wyjazdowym meczu z Polkowicami wykorzystał dokładne podanie Roberta Kolendowicza i znakomicie przedstawił się szczecińskim kibicom.

Piłkarz przyszedł do Pogoni jako pomocnik. Na lewą obronę wycofał go trener Dariusz Wdowczyk. Sezon 2013/14 był najlepszy w wykonaniu młodzieżowego reprezentanta Polski, ugruntował swoją pozycję i stał się solidnym ligowym graczem.

Spodziewano się kolejnego szybkiego postępu, ale ten nie następował. Zimą tego roku gruchnęła wiadomość, że piłkarz podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk. Informacja była o tyle zaskakująca, że zawodnik jesienią uchodził za jedno z najsłabszych ogniw w drużynie, a mimo to zdołał zainteresować własną osobą jeden z najlepszych obecnie polskich klubów.

Piłkarz nie ma dobrej opinii u własnych kibiców, ale bywa ceniony w kręgach osób mających znacznie bliższy i lepszy kontakt z futbolem. Cenił go trener Marcin Dorna, u którego był podstawowym zawodnikiem w kadrze młodzieżowej. Lechia Gdańsk też nie zainteresowała się zawodnikiem bez powodu, ale musiała dostrzec w piłkarzu pewne walory.

O Lewandowskim mówi się, że potrafi być zdyscyplinowany, jest znakomicie przygotowany do dużych wyzwań pod względem fizycznym i świetnie nadaje się do systemu gry z trójką obrońców jako wahadłowy skrzydłowy. Przekonamy się na ile oczekiwania względem piłkarza się potwierdzą.

Lewandowski odchodzi w momencie, kiedy ma na koncie 99 spotkań w barwach Pogoni na poziomie ekstraklasy i jej zaplecza. Zabrakło zatem jednego występu, by obchodzić okrągły jubileusz. W Śląsku dołączy do innego brązowego medalisty mistrzostw Polski juniorów z roku 2012, Łukasza Zwolińskiego, a także wychowanka Pogoni Piotra Celebana. ©℗ (par) 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny