piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Lepszy styl, to i lepsza frekwencja

Piłka nożna. Lepszy styl, to i lepsza frekwencja

Piłka nożna. Lepszy styl, to i lepsza frekwencja
Data publikacji: 2016-08-13 11:57
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-14 08:19
Wywietleń: 134 148484

Na 9 godzin przed rozpoczęciem meczu Pogoń – Termalica uprawnionych do wejścia na stadion było 4 432 kibiców. Porównując liczbę uprawnionych z ostatnim meczem ze Śląskiem Wrocław, to jest znaczący postęp.

Wtedy na 9 godzin przed meczem uprawnionych do wejścia było około 3 tysięcy kibiców, a na meczu pojawiło się powyżej 6 tysięcy. Różnica jest zatem znaczna i daje nadzieję, że w sobotni wieczór kibiców na stadionie będzie nawet powyżej 7 tysięcy.

Co spowodowało taki wzrost zainteresowania ? Na pewno inna jest pora meczu. Kibice znacznie chętniej odwiedzają stadion w sobotni wieczór, niż w poniedziałek.

Pozornie zainteresowanych przyjściem na mecz powinno być jednak mniej. Pogoń przecież przegrała ze Śląskiem, a z Zagłębiem zremisowała. Nie wygrała jeszcze meczu, a po piątkowej wygranej Lecha zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Można się domyślać, że zainteresowanie jest większe dlatego, bo Pogoń podczas ostatniego meczu w Lubinie zademonstrowała całkowicie inną jakość. Dominowała na boisku, sprawiała dobre wrażenie i nie wygrała meczu bardzo pechowo, przez błąd bramkarza w końcówce spotkania.

Kibice jednak doceniają poziom, jaki drużyna zademonstrowała i oczekują tego samego w sobotę. Okazuje się zatem, że warto grać futbol otwarty, odważny i ofensywny. Kibice na pewno taką grę docenią, ale jeżeli nie idzie za tym wynik, to styl gry wtedy sam się nie obroni.

Skoro na 9 godzin przed rozpoczęciem meczu kibiców uprawnionych do wejścia na stadion jest prawie 4,5 tys., to można się spodziewać, że będzie ich więcej, jak podczas wiosennej potyczki tych samych drużyn w Szczecinie.

Wtedy Pogoń zajmowała wysoką pozycję, mecz rozgrywany był w niedzielę przy słonecznej pogodzie, a na trybunach pojawiło się zaledwie 6 348 kibiców. To mniej więcej tyle samo, ile obserwowało dwa pierwsze mecze Pogoni w obecnym sezonie, ale nieco mniej, jak średnia widzów z całego poprzedniego sezonu wynosząca niecałe 7 tysięcy.

Trzeba pamiętać jednak, że Pogoń wysoką średnią zbudowała głównie meczami rozgrywanymi w okresie letnim. Później ta średnia spadała. Zwycięstwa i kontynuacja gry ofensywnej i z polotem mogą jednak spowodować, że te proporcje się odwrócą, a kibice wrócą na stadion. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

xxx
no pan redaktor pomylił się w swoich wyliczeniach
2016-08-14 00:29:31
o
polotem...to oni już zalecieli w tabeli. ale ta cała ekstraklasa to polot taki że ciekawiej jest polotać po trybunie z racą
2016-08-13 19:20:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi