środa, 18 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Lecha podejmujemy w sobotę

Piłka nożna. Lecha podejmujemy w sobotę

Piłka nożna. Lecha podejmujemy w sobotę
Data publikacji: 2016-04-10 09:02
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-10 09:02
Wywietleń: 1257 127586

Trzy mecze w niedziele i po jednym we wtorek, środę, piątek i sobotę. Tak przedstawia się szczegółowy terminarz piłkarzy Pogoni rozpoczynających już w najbliższy piątek rywalizację w grupie mistrzowskiej.

Sezon portowcy zakończą wyjazdowym meczem z Legią przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie. Portowcy liczą na to, że Legia może już być pewna mistrzostwa i nie podejdzie do spotkania z Pogonią na maksymalnych obrotach.

Podobnie było przed dwoma laty, kiedy Legia mająca już zapewniony tytuł, przegrała u siebie niespodziewanie z Ruchem Chorzów 1:2, dzięki czemu rywal zakończył sezon na trzecim miejscu.

U siebie portowcy rozegrają cztery z siedmiu spotkań grupy mistrzowskiej. Apetyty i nastroje są znakomite, bo skoro Pogoń nie dała się pokonać słusznie uchodzącej w Polsce za najlepszą drużynę – Legii, to znaczy, że może dokonać w obecnym sezonie rzeczy historycznych.

W klubie można już się zaopatrywać w karnety. Pogoń mecze w grupie mistrzowskiej rozpocznie jako pierwsza. Jej mecz z Podbeskidziem rozegrany zostanie w najgorszym ze wszystkich możliwych terminów 31 serii spotkań.

To nie jest uczciwe względem drużyn, które awansem do grupy mistrzowskiej zasłużyły, żeby traktować mecze z ich udziałem nieco korzystniej, jak spotkania w grupie spadkowej.

To efekt fatalnej infrastruktury stadionowej – najgorszej w kraju, która w większości przypadków decyduje o wyborze dnia i godziny rozgrywania spotkań. Tak będzie jeszcze przez kilka najbliższych lat. Przynajmniej do końca dekady.

Spośród czterech spotkań rozgrywanych w Szczecinie zdecydowanie najbardziej ekscytująco zapowiada się rywalizacja z Lechem Poznań. Dzień i pora tego meczu jest sprzyjająca, a to powoduje, że kapitalna frekwencja z meczu z Legią może się przynajmniej jeszcze raz powtórzyć.

Awans portowców na trzecie miejsce w tabeli spowodował, że kolejne spotkanie z Legią portowcy rozegrają na wyjeździe. Zajęcie czwartej lokaty po sezonie zasadniczym oznaczałoby rozegranie meczów z dwoma najbardziej medialnymi przeciwnikami: Legią i Lechem przed własną publicznością. Taki przywilej spotka zespół Zagłębia Lubin.

Dokładny terminarz meczów Pogoni:

15 kwietnia (piątek, 18.00): Pogoń – Podbeskidzie
19 kwietnia (wtorek, 20.30): Lechia – Pogoń
23 kwietnia (sobota, 20.30): Pogoń – Lech
1 maja (niedziela, 18.00): Piast – Pogoń
8 maja (niedziela, 18.00): Pogoń – Zagłębie
11 maja (środa, 20.30): Pogoń – Cracovia
15 maja (niedziela, 18.00): Legia - Pogoń

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi