niedziela, 24 września 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Ława w Chemiku, Edi blisko

Piłka nożna. Ława w Chemiku, Edi blisko

Piłka nożna. Ława w Chemiku, Edi blisko
Data publikacji: 2017-01-25 20:05
Wywietleń: 4413 206896

38-letni Bartosz Ława wzmocni w rundzie wiosennej drużynę Chemika Police. Drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Borgera występuje w lidze okręgowej i zamierza na wiosnę uzyskać awans do czwartej ligi, a następnie do trzeciej. Szkoleniowiec potwierdził naszą informację.

Wychowanek Pogoni Szczecin grał już w środę w meczu sparringowym z Mierzynianką. Chemik przeważał zdecydowanie i wygrał 6:0.

- Bartek wygląda znakomicie nie tylko pod względem piłkarskim, ale też fizycznym - powiedział o nowym nabytku swojej drużyny trener.

Wiele na to wskazuje, że drużynę Chemika wzmocni jeszcze jeden as Pogoni. Prawdopodobnie piłkarzem drużyny z Polic zostanie też 43-letni Edi Andradina. W zespole gra już jeden były gracz Pogoni Szczecin, Szymon Kapelusz. Nie może się jednak absolutnie równać z piłkarzami, którzy są ikonami szczecińskiego klubu.

Bartosz Ława jest wychowankiem Pogoni Szczecin. Debiutował w ekstraklasie w barwach szczecińskiego klubu w wieku 19 lat u boku takich piłkarzy, jak: Mandrysz, Majdan, Stolarczyk, Moskalewicz, czy Drumlak, a kończył występy w najwyższej klasie rozgrywkowej 16 lat później występując w drużynie z takimi zawodnikami, jak: Rudol, Kun, czy Koj.

Piłkarz po zwolnieniu z Pogoni znalazł jeszcze zatrudnienie w Arce Gdynia, występującej w I lidze i miał konkretną ofertę powrotu do ekstraklasy do Widzewa Łódź. Przykra kontuzja odniesiona podczas towarzyskiego turnieju piłkarskiego pokrzyżowała te plany. Ostatnie dwa sezony Ława grał w Vinecie Wolin, której pomógł wygrać grupę zachodniopomorską trzeciej ligi. 

Edi Andradina jest w Pogoni rekordzistą pod względem liczby strzelonych goli biorąc pod uwagę obcokrajowców. Obaj piłkarze byli wiodącymi graczami w sezonie 2011/12, w którym Pogoń uzyskała awans do ekstraklasy. Obecnie mają pomóc Chemikowi, choć razem mają już powyżej 80 lat. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi