czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Krzystek pisze list, Boniek gratuluje

Piłka nożna. Krzystek pisze list, Boniek gratuluje

Piłka nożna. Krzystek pisze list, Boniek gratuluje
Data publikacji: 2016-08-26 14:56
Wywietleń: 1592 150799

Jest duża szansa, że równolegle z budową nowego stadionu zmodernizowana zostanie również cała baza treningowa służąca nie tylko pierwszej drużynie, ale przede wszystkim grupom młodzieżowym w Pogoni, w których trenuje w sumie kilkaset dzieci i młodzieży.

Prezes Pogoni Szczecin Jarosław Mroczek przedstawił plan rozwoju całej infrastruktury sportowej wokół stadionu i spotkał się z pozytywnym odzewem ze strony prezydenta.

- Odnosząc się bezpośrednio do przedstawionych przez Pana Prezesa propozycji, zgadzam się z uwagą dotyczącą doprowadzenia niezbędnych mediów do terenu boisk rezerwowych tak, aby w przyszłości możliwa była budowa oświetlenia oraz ewentualnego systemu podgrzewania płyty boisk nr 2 i nr 4. Wniosek ten będzie przedmiotem uzgodnień przy planowaniu inwestycji MOSRiR już na etapie budowy stadionu – czytamy w piśmie prezydenta Piotra Krzystka skierowanym do prezesa Jarosława Mroczka.

Obecnie Pogoń pozbawiona jest nowoczesnego obiektu, ale na pewno może się pochwalić dużą ilością boisk trawiastych. Problem jednak jest taki, że w okresie późno jesiennym, zimowym i wczesno wiosennym nie można prowadzić zajęć z uwagi na brak oświetlenia.

Obecnie tylko jedno boisko położone na koronie stadionu wyposażone jest w oświetlenie i to dopiero od tego roku. Z listu prezydenta wynika jednak, że jest duża szansa na zmiany w tym zakresie.

- Pozostałe uwagi dotyczące ewentualnej budowy nowej płyty boiska nr 5 ze sztuczną murawą, balonu nad boiskiem, oraz pawilonu, który miałby pełnić funkcje między innymi szatni, będziemy analizować, czy ich realizacja mogłaby nastąpić po zakończeniu głównej inwestycji. Wtedy w pełni będzie można wykorzystać potencjał całego kompleksu – czytamy w dalszej części listu.

Jest zatem duża szansa, że z momentem wybudowania nowego stadionu, wokół niego zmodernizowana i unowocześniona będzie też cała dodatkowa infrastruktura treningowa tak, by klub mógł się pochwalić obiektem wraz z jego zapleczem na dobrym europejskim poziomie i nie byłoby przeszkód w szkoleniu na najwyższym poziomie.

- Gratuluję Panowie, zawsze można się dogadać i zrobić coś dobrego wspólnie - to jest sukces Szczecina - napisał na twitterze prezes PZPN Zbigniew Boniek, który doprowadził do wspólnych rozmów Piotra Krzystka i Jarosława Mroczkaw sprawie nowego stadionu. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi