wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Kontrakt dla juniora

Piłka nożna. Kontrakt dla juniora

Piłka nożna. Kontrakt dla juniora
Data publikacji: 2016-07-12 12:15
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-12 12:15
Wywietleń: 751 143860

18-letni Gracjan Jaroch podpisał 4-letni profesjonalny kontrakt z Pogonią Szczecin. Klub w przyszłości bardzo liczy na tego piłkarza, który ze znakomitej strony pokazał się w półfinałowych i finałowych meczach o mistrzostwo Polski juniorów.

Jaroch został pozyskany przez Pogoń trzy lata temu. Do Szczecina przyjechał z dalekiego Przemyśla. Pochodzi z piłkarskiej rodziny. Jego wujek Waldemar Jaroch mimo 44 lat wciąż jest czynnym piłkarzem na poziomie III ligi, natomiast brat cioteczny Bartosz Jaroch jest zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko.

- Gdy ściągaliśmy go trzy lata temu, wiedzieliśmy, że ma duży potencjał - powiedział dyrektor sportowy Maciej Stolarczyk. - W zeszłej rundzie w juniorach starszych pokazał, co potrafi. 

Jaroch w każdym z czterech decydujących meczów o mistrzostwie Polski juniorów (dwa spotkania półfinałowe z Jagiellonią i dwa finałowe mecze z Legię) zdobył po jednej bramce i nieoficjalnie został królem strzelców fazy finałowej mistrzostw Polski juniorów.

To piłkarz jak na napastnika o dość skromnych warunkach fizycznym, mierzy zaledwie 171 cm. wzrostu, jednak jest typem gracza nieustępliwego, walecznego i porównywalnego czasem ze względu na boiskowy spryt do Tomasza Frankowskiego.

Jaroch w poprzednim sezonie zdobył 13 goli w Centralnej Lidze Juniorów, z czego 8 wiosną.

- Zrobił ogromny postęp w ciągu roku - powiedział prezes Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin Dariusz Adamczuk. - Zapracował na podpis pod umową. Pokazał, że przy sporej ilości pracy można piąć się w górę.

Jaroch jeszcze przez rok będzie juniorem, ale przygotowania do nowego sezonu rozpoczął z zespołem rezerw i raczej należy się go spodziewać na boiskach III ligi, niż w meczach juniorów. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi