sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Konferencja trenerów

Piłka nożna. Konferencja trenerów

Piłka nożna. Konferencja trenerów
Data publikacji: 2017-01-11 13:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-11 13:46
Wywietleń: 124 199453

W Płotach odbył się kongres nauczycieli wychowania fizycznego oraz trenerek i trenerów piłki nożnej. Szkolenie odbyło się dzięki współpracy Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej oraz Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia US. W konferencji wzięli udział między innymi szkoleniowcy z Anglii i Niemiec, wykładowcy z Uniwersytetu Szczecińskiego oraz trener Marcin Dorna, szkoleniowiec reprezentacji Polski U 21.

Pierwsza część szkolenia skierowana była do nauczycieli wychowania fizycznego oraz pedagogów pracujących z dziećmi na poziomie klas 1-3. Prelegentami byli pracownicy naukowi Uniwersytetu Szczecińskiego, a wśród nich trener reprezentacji Polski Kobiet Miłosz Stępiński, który w oparciu o publikacje wydane przez PZPN zaprezentował innowacyjne formy prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego w szkołach podstawowych ukierunkowanych na nauczanie i doskonalenie wybranych elementów piłki nożnej.
Druga część szkolenia skierowana była do szkoleniowców i poświęcona treningowi piłkarskiemu oraz organizacji szkolenia.

Trener koordynator ZZPN Marek Safanów przedstawił wstępną propozycję reorganizacji rozgrywek dzieci i młodzieży ZZPN.

- Proponowane zmiany w systemie rozgrywek powinny wpłynąć na poprawę szkolenia dzieci i młodzieży – zapewniał Safanów.

Kolejnym z wykładowców był Marcin Dorna, trener reprezentacji Polski U 21, która latem uczestniczyć będzie w mistrzostwach Europy, które odbędą się w Polsce. Dorna jako główny autor publikacji PZPN „Narodowy Model Gry” przybliżył jej założenia. W części praktycznej zademonstrował wybrane środki treningowe, które przy właściwej pracy szkoleniowej mają zasadniczy wpływ na właściwy rozwój zawodników.

Trening zademonstrowany przez trenera Dornę spotkał się gromkim aplauzem zgromadzonej publiczności. W zajęciach uczestniczyli zawodnicy Football Academy Szczecin. Asystentem Dorny był Sławomir Kłos, trener FA oraz reprezentacji ZZPN.

W konferencji wystąpili zagraniczni goście.

- W Płotach mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli firmy Bac2Action oraz koordynatora ośrodka treningowego w Bristolu akademii Swansea City. Trenerzy z Wielkiej Brytanii na co dzień współpracujący z piłkarzami Premier przygotowali wystąpienie podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Między innymi omówili proces kształtowania nowoczesnego piłkarza. Konferencję zakończył przedstawiciel Niemieckiej Federacji Piłkarskiej, który gościł w Płotach dzięki porozumieniu podpisanemu przez zarząd Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej z niemiecką federacją – dodał Safanów. (par)

Fot. Dariusz Jachno

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi