Strona główna > Sport > Piłka nożna. Kolejny gol Szymusika i wygrana Błękitnych

Piłka nożna. Kolejny gol Szymusika i wygrana Błękitnych

Data publikacji: 2017-09-23 17:08
Wywietleń: 583 293509

Piłkarze Błękitnych Stargard odnieśli trzecie w tym sezonie zwycięstwo. Tym razem pokonali na własnym boisku Garbarnię Kraków 2:0 (1:0) po golach Szymusika (34) i Węsierskiego (68).

Wygrana jest tym cenniejsza, ponieważ gospodarze przez całą drugą połowę musieli grać w osłabieniu. W 45 minucie czerwoną kartkę zobaczył Liśkiewicz.

Trzecią bramkę w obecnym sezonie zdobył 19-letni prawy obrońca Grzegorz Szymusik. W poprzednim sezonie aż pięć razy wpisał się na listę strzelców, w tym cztery razy w końcówce sezonu. W ostatnich pięciu miesiącach rozegrał 18 oficjalnych spotkań i zdobył w tym czasie aż siedem goli, co jak na prawego obrońce w tak młodym wieku jest wydarzeniem bezprecedensowym.

Błękitni grali w składzie: Rzepecki - Szymusik, Liśkiewicz, Pustelnik, Gutowski - Więcek (90, Orłowski), Skórecki (46, Burzyński), Mosiejko, Magnuski (87, Włóka), Fadecki - Węsierski (90, Inczewski). (par)