wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Kadra zdominowana przez Lecha, Legię i Pogoń

Piłka nożna. Kadra zdominowana przez Lecha, Legię i Pogoń

Piłka nożna. Kadra zdominowana przez Lecha, Legię i Pogoń
Data publikacji: 2016-08-11 09:29
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-11 09:29
Wywietleń: 1220 148153

Trójka 16-letnich piłkarzy Pogoni Szczecin została powołana na prestiżowy międzynarodowy turniej o puchar Syrenki, który odbędzie się w dniach 30 sierpnia-3 września.

Wśród powołanych znaleźli się: Błażej Starzycki, Marcel Stefaniak i Adrian Benedyczak. Reprezentacja zostałą zdominowana przez piłkarzy z trzech klubów: Lecha, Legii i Pogoni. Z tego pierwszego powołanych zostało aż ośmiu graczy, a z Legii czterech.

Wcześniej spośród piłkarzy Pogoni etatowym reprezentantem rocznika 2000 był tylko Starzycki. Stefaniak został sprowadzony latem tego roku z Lechii Gdańsk i zdążył już wystąpić w meczu III-ligowych rezerw. Starzycki też był brany pod uwagę przy ustalaniu składu na spotkanie z rezerwami Lecha, ale przeszkodziła mu w tym lekka kontuzja.

Benedyczak natomiast jest w Pogoni już długo, w ostatnim czasie zrobił bardzo duży postęp, znakomicie wypadł w konsultacjach i efektem tego jest powołanie.

W poprzednim sezonie w rozgrywkach Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych Starzycki zdobył 5 goli, a Benedyczak o jednego mniej. Żaden spośród powołanych reprezentantów nie zanotował w rozgrywkach juniorów młodszych lepszych strzeleckich statystyk. ©℗ (par)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi