niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Juniorzy z wysokiego pułapu

Piłka nożna. Juniorzy z wysokiego pułapu

Piłka nożna. Juniorzy z wysokiego pułapu
Data publikacji: 2016-08-13 14:36
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-13 14:37
Wywietleń: 639 148489

Od efektownego zwycięstwa rozpoczęli nowy sezon juniorzy Pogoni Szczecin. W swoim pierwszym meczu w Centralnej Lidze Juniorów pokonali pewnie na wyjeździe Bałtyk Koszalin 4:0 (1:0) po golach Waleńskiego (32, 75), Benedyczaka (65) i Pawłowskiego (90).

Bałtyk od momentu stworzenia CLJ jest zawsze solidną drużyną, Pogoń miewała kłopoty w konfrontacji z tym zespołem. W sobotę dominowała jednak bezdyskusyjnie dając wyraźny sygnał, że również w obecnym sezonie powalczy o jedno z dwóch czołowych miejsce w grupie zachodniej, gwarantujące awans do strefy medalowej mistrzostw Polski.

W tym samym czasie pięciu innych juniorów rozpoczęło mecz w wyjściowym składzie zespołu III-ligowzch rezerw (Stefaniak, Kujawa, Bochnak, Maćkowski, Stasiak), dwóch kolejnych jest w kadrze meczowej pierwszej drużyny (Jaroch, Piotrowski), a dwóch następnych dopiero powróciło z pobytu z reprezentacją (Listkowski, Kowalczyyk).

Swojego premierowego gola w debiucie na tym szczeblu zdobył zaledwie 16-letni Benedyczak. To jeden z trzech piłkarzy Pogoni powołany do reprezentacji Polski juniorów w kategorii rocznika 2000.

Kolejny Marcel Stefaniak pojechał z zespołem rezerw na mecz do Chwaszczyna, a Błażej Starzycki po lekkiej kontuzji rozpoczął spotkanie w Koszalinie od ławki rezerwowych. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi