piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Juniorzy wygrali grupę zachodnią

Piłka nożna. Juniorzy wygrali grupę zachodnią

Piłka nożna. Juniorzy wygrali grupę zachodnią
Data publikacji: 2017-05-27 19:50
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-28 08:17
Wywietleń: 1452 260319

Juniorzy Pogoni Szczecin pewnie pokonali Arkę Gdynia 3:0 (1:0) po dwóch golach Stasiaka i jednym Żurawskiego i na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu zasadniczego zapewnili sobie zwycięstwo w grupie zachodniej.

Odkąd najlepsi juniorzy w Polsce rywalizują w dwóch 16-drużynowych grupach to pierwsza taka sytuacja, że Pogoń wygrywa rywalizację w swojej grupie pozostawiając za sobą swojego najgroźniejszego konkurenta, Lecha Poznań.

Obecnie, na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu zasadniczego Pogoń ma nad Lechem 5 punktów przewagi, a nad trzecią w tabeli Arką Gdynia aż 17 punktów przewagi. To jest przepaść.

Dominacja podopiecznych trenera Crettiego była przygniatająca, a na uwagę zasługuje fakt, że w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów nie grali najlepsi juniorzy, jacy są w klubie. Ci najlepiej rokujący od dłuższego czasu występują w III-ligowych rezerwach, a ostatnio coraz częściej nawet w ekstraklasie (Listkowski, Kowalczyk).

Przebieg sobotniego meczu z Arką potwierdził znakomitą formę młodych szczecińskich piłkarzy. Teoretycznie w meczu drużyn z pierwszego i trzeciego miejsca można się spodziewać gry wyrównanej, ale niczego takiego nie obserwowaliśmy.

Wyższość podopiecznych trenera Crettiego nie podlegała dyskusji. Wynik 3:0 absolutnie nie odzwierciedla ogromnej przewagi młodych portowców. Dwa razy poprzeczka ratowała gdynian od utraty gola, świetnych okazji nie wykorzystali też: Pach i Starzyński.

W drużynie Pawła Crettiego w wyjściowym składzie grało trzech piłkarzy z rocznika 2000, a więc dwa lata młodszych: Starzycki, Żurawski (gol i asysta) i Boniecki (asysta) i należeli do najlepszych w drużynie. W drugiej połowie na boisku zameldowało się dwóch kolejnych. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

pytam się...
A jakim cudem Arka Gdynia, ze wschodu Polski jest w grupie zachodniej?:)
2017-05-27 20:09:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi