wtorek, 12 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Juniorzy Pogoni wygrali w Legnicy

Piłka nożna. Juniorzy Pogoni wygrali w Legnicy

Piłka nożna. Juniorzy Pogoni wygrali w Legnicy
Data publikacji: 2017-05-21 15:16
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-21 15:17
Wywietleń: 1356 259454

Juniorzy Pogoni pokonali w Legnicy miejscową Miedź 3:2 (2:1) po dwóch golach Nagela i jednym Pacha. Szczecinianie umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli i wciąż o dwa punkty wyprzedzają Lecha Poznań.

- Miedź broni się przed spadkiem, ale jest to zespół, któremu ja kibicuję, bo starają się grać piłką, kreują grę i próbują się czegoś uczyć – powiedział trener szczecińskiego zespołu, Paweł Cretti. - Jeżeli ta liga ma istnieć, to właśnie między innymi dla takich klubów, jak Miedź.

Mecz toczył się w trudnych warunkach. Spotkanie rozgrywane było na sztucznej trawie przy dość porywistym wietrze. W pierwszej połowie z wiatrem grała Miedź, a po przerwie Pogoń.

- Ten wiatr mocno utrudniał nam grę – ocenia P. Cretti. - Po przerwie znacznie szybciej mogliśmy zakończyć ten mecz, ale nerwów nie było. Gola na 3:2 straciliśmy po rzucie karnym w ostatniej minucie meczu.

Miedź w przekroju całego sezonu okazała się dla Pogoni jednym z najtrudniejszych rywali. W dwumeczu strzeliła szczecińskiej drużynie aż sześć goli. W pierwszym spotkaniu rozegranym w Szczecinie gospodarze wygrali bowiem 6:4.

W Legnicy aż cztery z pięciu goli padły po stałych fragmentach gry. Bardzo dobrze w polu karnym ustawiał się kapitan młodych portowców Nagel, który aż dwukrotnie trafił do bramki rywala. W drugim meczu z rzędu na listę strzelców wpisał się prawy obrońca Pach. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje