piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Juniorzy Pogoni wygrali w Gdyni

Piłka nożna. Juniorzy Pogoni wygrali w Gdyni

Piłka nożna. Juniorzy Pogoni wygrali w Gdyni
Data publikacji: 2016-11-05 13:30
Wywietleń: 601 167688

Juniorzy Pogoni odnieśli bardzo ważne zwycięstwo. Pokonali w Gdyni miejscową Arkę 2:1 (1:0) i tym samym zwiększyli przewagę nad jednym z najgroźniejszych rywali do zajęcia drugiego miejsca w grupie do 7 punktów. Bramki zdobyli: Stasiak (30) i Jopek (85) dla zwycięzców i Węsierski (87) dla pokonanych.

Porażka oznaczałaby zmniejszenie przewago do zaledwie jednego punktu i w perspektywie mecz z liderującym Lechem Poznań, który może się zakończyć różnie. Od czterech lat młodzi Portowcy z poznańskimi juniorami nie wygrali meczu.

Dla podopiecznych trenera Crettiego to pierwsza wyjazdowa wygrana od 26 sierpnia. Wtedy młodzi szczecinianie pokonali w Zielonej Górze miejscowy Falubaz 2:0. Później rozegrali cztery wyjazdowe spotkania, z których zaledwie jedno zremisowali, a trzy zakończyli porażkami. Przełamanie przyszło w bardzo dobrym momencie.

- Musze pocjwalić zespół za grę pełną zaangażowania i determinacji - powiedział trener Paweł Cretti. - Chłopcy stanęli na wysokości zadania, pokazali charakter, dobrze wypadli nasi stoperzy: Jopek i Nagel, którzy grali blisko siebie, utrzymywali dobrą koncentrację. Dobrze, że przełamaliśmy naszą wyjazdową niemoc w tak ważnym meczu. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską