sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Juniorzy Pogoni wygrali w Gdyni

Piłka nożna. Juniorzy Pogoni wygrali w Gdyni

Piłka nożna. Juniorzy Pogoni wygrali w Gdyni
Data publikacji: 2016-11-05 13:30
Wywietleń: 562 167688

Juniorzy Pogoni odnieśli bardzo ważne zwycięstwo. Pokonali w Gdyni miejscową Arkę 2:1 (1:0) i tym samym zwiększyli przewagę nad jednym z najgroźniejszych rywali do zajęcia drugiego miejsca w grupie do 7 punktów. Bramki zdobyli: Stasiak (30) i Jopek (85) dla zwycięzców i Węsierski (87) dla pokonanych.

Porażka oznaczałaby zmniejszenie przewago do zaledwie jednego punktu i w perspektywie mecz z liderującym Lechem Poznań, który może się zakończyć różnie. Od czterech lat młodzi Portowcy z poznańskimi juniorami nie wygrali meczu.

Dla podopiecznych trenera Crettiego to pierwsza wyjazdowa wygrana od 26 sierpnia. Wtedy młodzi szczecinianie pokonali w Zielonej Górze miejscowy Falubaz 2:0. Później rozegrali cztery wyjazdowe spotkania, z których zaledwie jedno zremisowali, a trzy zakończyli porażkami. Przełamanie przyszło w bardzo dobrym momencie.

- Musze pocjwalić zespół za grę pełną zaangażowania i determinacji - powiedział trener Paweł Cretti. - Chłopcy stanęli na wysokości zadania, pokazali charakter, dobrze wypadli nasi stoperzy: Jopek i Nagel, którzy grali blisko siebie, utrzymywali dobrą koncentrację. Dobrze, że przełamaliśmy naszą wyjazdową niemoc w tak ważnym meczu. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi