środa, 18 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Juniorzy Pogoni od mocnego uderzenia

Piłka nożna. Juniorzy Pogoni od mocnego uderzenia

Piłka nożna. Juniorzy Pogoni od mocnego uderzenia
Data publikacji: 2017-08-12 14:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-12 17:09
Wywietleń: 608 288083

Od efektownego wyjazdowego zwycięstwa 3:0 (0:0) nad Piastem Gliwice rozpoczęli nowy sezon juniorzy Pogoni Szczecin. Pokonany rywal należał do najmocniejszych w poprzednim sezonie, również w obecnym chce się włączyć do walki o czołowe lokaty. W konfrontacji z Pogonią był jednak bez szans.

Wicemistrzowie Polski dwóch poprzednich edycji pokazali już w pierwszym meczu, ze ponownie będą liczyć się w walce o jeden z medali. Gole dla podopiecznych trenera Pawła Crettiego zdobyli: Jopek (karny), Furst i Stasiak.

Szczeciński szkoleniowiec desygnował do gry bardzo silną drużynę. W składzie było dwóch obrońców, którzy już w poprzednim sezonie częściej grywali w III-ligowych rezerwach, niż w rozgrywkach juniorskich: Jopek i Stefaniak.

W wyjściowej jedenastce zaprezentowało się także czterech podstawowych zawodników z drużyny, która zakończyła poprzedni sezon, jako wicemistrzowie Polski: Kusztan, Żurawski, Wawrzynowicz i Stasiak.

Ponadto zaprezentował się etatowy reprezentant kraju z rocznika 2000 – Benedyczak. Zadebiutował natomiast Cieślik – były piłkarz Lechii Tomaszów, który na poziomie III ligi gra od dwóch sezonów i ma na koncie 32 mecze.

Choć skład był bardzo silny, to wcale nie najsilniejszy. Z powodu urazów nie wystąpili: Starzycki, Boniecki i Sacharuk. Dwaj pierwsi też już w poprzednim sezonie należeli do najważniejszych graczy w zespole Pawła Crettiego. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

ppp
A czy Pan redaktor wie że w CLJ mamy jeszcze jeden szczeciński zespół i w dodatku grał dzisiaj u siebie z Lechem Poznań?
2017-08-12 16:56:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi