sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Jankowicz z Pogoni do Cracovii

Piłka nożna. Jankowicz z Pogoni do Cracovii

Piłka nożna. Jankowicz z Pogoni do Cracovii
Data publikacji: 2017-06-14 13:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-14 13:12
Wywietleń: 1734 269008

Do sztabu szkoleniowego Cracovii dołączył Piotr Jankowicz, który będzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne piłkarzy. 41-latek przez ostatnie 1,5 roku pracował w Pogoni Szczecin i wywiązywał się ze swoich zadań znakomicie.

Piotr Jankowicz po raz pierwszy trafił do Pogoni w przerwie zimowej sezonu 2010/11. Trenerem Pogoni był wtedy Artur Płatek, a do swojego sztabu włączył Piotra Jankowicza.

Zespół Pogoni wiosną 2011 roku notował znakomite wyniki, nie imponował stylem gry, ale świetnie wyglądał pod względem fizycznym, w czym duża była zasługa właśnie trenera od przygotowania fizycznego.

Gdy Płatek przestał był trenerem Pogoni, z klubem pożegnał się też Piotr Jankowicz.

Pogoń przez kilka sezonów miała duży problem ze znalezieniem odpowiedniej osoby, która utrzymywałaby piłkarzy w dobrej formie motorycznej. Piotr Jankowicz został dokooptowany do sztabu Czesława Michniewicza zimą ubiegłego roku, co spotkało się ze strony szkoleniowca z dużym sprzeciwem. Latem ubiegłego roku Czesław Michniewicz przestał być trenerem Pogoni, ale Piotr Jankowicz pozostał. Klub zadowolony był z jego pracy.

Pogoń rozstała się z Piotrem Jankowiczem po tym, jak związała się z Maciejem Skorżą. Nowy trener Pogoni rozpoczął prace wraz ze swoim sztabem – Rafałem Janasem i zaufanym trenerem od przygotowania fizycznego Paolo Terziottim.

Cracovia wzmocniła się nie tylko trenerem od przygotowania fizycznego pracującym w Pogoni, ale też piłkarzami, którzy jeszcze pół roku temu przymierzani byli do szczecińskiego klubu: Damianem Kądziorem z Wiguer Suwałki i Peterem Forsellem z Miedzi Legnica. (par)

Fot. facebook

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi