wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Jankowicz od 1 stycznia w Pogoni

Piłka nożna. Jankowicz od 1 stycznia w Pogoni

Piłka nożna. Jankowicz od 1 stycznia w Pogoni
Data publikacji: 2015-11-11 15:36
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-11 15:36
Wywietleń: 2319 36845

40 letni Piotr Jankowicz będzie od 1 stycznia nowym trenerem Pogoni Szczecin odpowiedzialnym za przygotowanie fizyczne – poinformował portal pogon.v.pl.

Maciej Stolarczyk – dyrektor sportowy Pogoni Szczecin potwierdził, że klub jest po słowie z Piotrem Jankowiczem, ale kontrakt nie został jeszcze podpisany.

Piotr Jankowicz jest w Szczecinie osobą doskonale znaną. Pracował tu niespełna 5 lat temu. Przyszedł wraz z trenerem Arturem Płatkiem i został zapamiętany ze znakomitej strony.

Przygotowanie fizyczne drużyny grającej wiosną 2011 roku było najmocniejszą stroną zespołu, który dzięki temu wydźwignął się z kryzysu i bez kłopotu umocnił się w pierwszej połowie tabeli, co jeszcze jesienią nie było takie pewne.

Jankowicz pracował wcześniej w takich klubach, jak ŁKS Łódż, Górnik Zabrze i Cracovia. W Górniku pomagał w pracy Adamowi Nawałce, a zespół słynął wtedy ze znakomitego przygotowania.

- Z Piotrem Jankowiczem jesteśmy umówieni w ten sposób, że będzie odpowiadał nie tylko za pierwszy zespół, ale będzie też współpracował z trenerami drugiej drużyny i zespołem juniorów – powiedział Maciej Stolarczyk. - Trener zgodził się na taką formułę, jest otwarty na szerszą współpracę i będzie pomocny także przy indywidualnych treningach młodych piłkarzy przygotowywanych do gry w pierwszym zespole.

Latem pracę z pierwszym zespołem rozpoczął Kristian Brcko, ale po kilku tygodniach w niewyjaśnionych i tajemniczych okolicznościach zrezygnował. Pogoń od ponad dwóch miesięcy pozostaje bez trenera od przygotowania fizycznego.

Piotr Jankowicz ostatnio nie współpracował z żadnycm klubem piłkarskim. Pochodzi z Krakowa i tam prowadził swoją prywatną działalność.

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi