Piłka nożna. Inauguracja za nami

Data publikacji: 10 listopada 2015 r. 22:58
Ostatnia aktualizacja: 12 grudnia 2015 r. 14:09

Pierwsza kolejka zimowego sezonu Netto Szczecińskiej Ligi Piłki Nożnej za nami. Wprawdzie nie wszystkim drużynom udało się rozegrać zaplanowane wcześniej mecze, ale grunt, że i tak długo odwlekaną inaugurację (wpierw wybory parlamentarne, potem Wszystkich Świętych) udało się przeprowadzić.

Na wstępie zaprezentowały się w hali przy ul. Świętoborzyców drużyny I-ligowe. W pierwszej grze Tramwaje Szczecińskie gładko uporały się z UKS OHP 14:4, prowadząc już do przerwy 8:1. W całym meczu najskuteczniejszym zawodnikiem był bezapelacyjnie Zalewski, który zdobył sześć goli.

Połowę mniej trafień zaliczył Raduszewski z Qubańskiego Luzika Jr., ale w pojedynku z Dansk Supermarked to ten piłkarz poprowadził swój zespół do pierwszego zwycięstwa. Przez większą część spotkania wynik oscylował w okolicach remisu i dopiero w ostatnich fragmentach luzacy przechylili mocniej szalę na swoją korzyść.

W ekstralidze niespodziewane kłopoty z CHU Fala miał mistrz z sezonu letniego Doker Port. Wprawdzie wygrał 6:4, ale Fala postawiła wysoko poprzeczkę. Trzy gole dla faworyta uzyskał w tym pojedynku Różycki. Dla przegranych trafiali bracia Gogarowscy oraz po dwakroć Mikołajczyk.

Z kolei mistrz sprzed dwóch sezonów DB Port poradził sobie z Silo Trans 8:4. Hat tricka zaliczył Chlibyk, ale nie tylko. Także upomnienie. Bo w końcówce zobaczył żółtą kartkę.

Natomiast obrońcy tytułu, devsi, pokazali miejsce w szyku beniaminkowi. Kurier Szczeciński pojawił się w dość wąskim zestawieniu i w końcówce spotkania tylko asystował pewnym swojego rywalom. Zresztą rezultat 1:18 powinien wystarczyć za cały komentarz.

Więcej o rozgrywkach można przeczytać na Facebooku oraz stronie internetowej www.slpn.szczecin.pl, w tym relacje meczowe „minuta po minucie" oraz szczegółowe statystki. Ponadto nadal można dopisać swoje zespoły do halowych zmagań. Wyczerpujących informacji udzielają w tej mierze Bartosz Trojnacki (tel. 604-79-63-38) oraz Łukasz Tymko (533-30-70-75)