sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Inauguracja z Wisłą w Krakowie

Piłka nożna. Inauguracja z Wisłą w Krakowie

Piłka nożna. Inauguracja z Wisłą w Krakowie
Data publikacji: 2016-06-01 17:57
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-02 10:23
Wywietleń: 809 136216

Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. ogłosił zestaw par ekstraklasy na sezon 2016/17. Na inaugurację rozgrywek Pogoń Szczecin zmierzy się z Wisłą w Krakowie, a po raz pierwszy na Twardowskiego zagra tydzień później z Koroną Kielce.

- W tym roku Departament Logistyki Rozgrywek przy tworzeniu zestawu par rozpatrzył 44 uwagi i wnioski klubów - wyjaśnia Marcin Stefański, dyrektor logistyki rozgrywek w Ekstraklasie S.A. - Dotyczyły one zarówno wymiany płyt boiska, remontów, a także planowanych imprez zewnętrznych jak koncerty i maratony. Dodatkowym wyzwaniem było rozpatrzenie uwag związanych z organizacją Światowych Dni Młodzieży, które zgłosił sam organizator oraz Wojewoda Małopolski. Z tego względu Wisła Kraków jest zmuszona rozegrać trzy spotkania z rzędu poza Krakowem, gdyż jej stadion jest zajęty na potrzeby organizacji ŚDM

Prawie cała runda zasadnicza została rozplanowana w systemie piątek-poniedziałek, nie licząc kolejek poprzedzających terminy FIFA na mecze reprezentacyjne oraz ostatniej serii spotkań. 30. kolejka będzie rozgrywana w ramach Multiligi, podczas której osiem spotkań odbywa się o tej samej porze.

W rundzie finałowej Multiliga dotyczy natomiast 36. i 37. kolejki. W tym przypadku w dwa dni zostaną rozegrane po cztery spotkania o jednej porze, w rozbiciu na Grupę A i B. Jedna z serii spotkań, 34., została zaś jako jedyna w całym sezonie wyznaczona na środę.

Szczegółowy plan transmisji meczów będzie ogłaszany z około miesięcznym wyprzedzeniem. Ze względu na udział klubów w kwalifikacjach do rozgrywek europejskich w lipcu Legia Warszawa będzie rozgrywać swoje mecze w soboty, a Cracovia, Piast Gliwice oraz Zagłębie Lubin w niedziele. ©℗

(mij)

Na zdj.: Na inaugurację Pogoń zagra z Wisłą

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

.
Szkoda, że autor zapomniał o podaniu daty rozpoczęcia rozgrywek.
2016-06-02 10:15:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi