sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Historyczna szansa Vinety

Piłka nożna. Historyczna szansa Vinety

Piłka nożna. Historyczna szansa Vinety
Data publikacji: 2016-06-02 18:19
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-02 18:34
Wywietleń: 885 136402

Przed Vinetą Wolin, beniaminkiem III ligi, pojawiła się historyczna szansa awansu do II ligi. Aby uczynić pierwszy krok w tym kierunku, należy w sobotę (4 czerwca) o godz. 16 wygrać mecz z Kaszubią Kościerzyna. Wtedy bez względu na inne rezultaty, podopieczni Pawła Ozgi zakończą ligowe rozgrywki w grupie Bałtyckiej na pierwszym miejscu i w nagrodę przystąpią do barażowego dwumeczu z byłym mistrzem Polski - Odrą Opole.

O awans rywalizują korespondencyjnie Vineta i GKS Przodkowo, a ten drugi klub podejmuje u siebie Wierzycę Pelplin. Na kolejkę przed końcem wolinianie mają punkt przewagi.

Ostatnio, po komunikacie komisji licencyjnej, zmieniła się sytuacja drużyn walczących o utrzymanie. Sytuacja jest taka (po spadku z II ligi Gryfa Wejherowo), że degradacja dotyczy dziewięciu ostatnich zespołów. Gdyby jednak Vineta wygrała baraż, wówczas spadnie tylko osiem drużyn. Spadkowiczów może być jeszcze o dwóch mniej, jeśli uprawomocnią się decyzje o braku licencji dla rezerw Lechii Gdańsk i KS Chwaszczyno. ©℗

(mij)

 

Na zdjęciu: Vineta (w niebiesko-czarnych strojach) kroczy ku II lidze

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi