środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Gyurcso powołany do reprezentacji Węgier (1)

Piłka nożna. Gyurcso powołany do reprezentacji Węgier (1)

Piłka nożna. Gyurcso powołany do reprezentacji Węgier (1)
Data publikacji: 2016-09-23 12:22
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-23 12:23
Wywietleń: 505 156177

25-letni Adam Gyurcso otrzymał powołanie do reprezentacji Węgier na mecze eliminacji mistrzostw świata ze Szwajcarią i Łotwą. Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 października o godzinie 20:45 w Budapeszcie, z kolei mecz z Łotwą trzy dni później o 20:45 w Rydze.

Gyurcso był w szerokiej kadrze reprezentacji Węgier na turniej mistrzostw Europy we Francji. Nie pojechał jednak na imprezę, przegrał rywalizację o miejsce w składzie z Gergo Lovrencsicsem - wtedy jeszcze piłkarzem Lecha, a obecnie węgierskiego Ferencvarosu.

Obecny sezon jest dla skrzydłowego Pogoni Szczecin bardzo udany. Piłkarz zaliczył już cztery asysty, prowadzi w wewnątrzklubowej klasyfikacji kanadyjskiej. Węgier ma zdecydownie najwięcej otwierających podań. W 9 meczach zanotował ich aż 17, a następny w klasyfikacji Spas Delev ma ich na koncie 8.

Gyurcso ma również na koncie najwięcej celnych podań w pole karne - 26, a następny w klasyfikacji Rafał Murawski zaliczył dotąd 17 takich podań. Nasz skrzydłowy ma też najwięcej kontaktów z piłką w polu karnym przeciwnika - 20. Kolejny w klasyfikacji Łukasz Zwoliński ma tych kontaktów 17. ©℗ (par)

Fot. facebook

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny