Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Grosicki zagrał pełne 90 minut

Data publikacji: 13 marca 2016 r. 22:51
Ostatnia aktualizacja: 13 marca 2016 r. 22:51

28 – letni Kamil Grosicki rozegrał cały mecz szlagierowego spotkania we francuskiej Ligue 1 z Olimpique Lyon zremisowany przez Rennes 2:2 (0:1). Goście jeszcze na 20 minut przed końcem prowadzili już 2:0, ale miejscowi zdołali wyrównać.

Grosicki w piątek podpisał z francuskim klubem nową umowę, która obowiązywać będzie ro roku 2020. W związku z tym można się było spodziewać, że zagra w wyjściowym składzie.

Wychowanek Pogoni tym razem nie zdobył gola, ani nie zaliczył asysty. Dotrwał jednak do końca meczu i już dawno się nie zdarzyło, by rozegrał w ligowym meczu pełne 90 minut.

Nie wiedzie się w ostatnim czasie Wojciechowi Golli. Były obrońca Pogoni Szczecin jeszcze niedawno uznawany był za objawienie holenderskiej Eredivisie, przymierzany był do reprezentacji, ale w drugim kolejnym meczu swojej drużyny nie podniósł się nawet z ławki rezerwowych.

W niedzielę jego drużyna NEC Nijmegen gościła na słynnym Amsterdam Arena i grał przeciwko Ajaksowi. Osiągnęła znakomity wynik, bo zremisowała 2:2. Po raz rugi z rzędu bez udziału 24 – letniego byłego defensora Pogoni Szczecin.

Jednego z dwóch goli dla Ajaksu zdobył reprezentant Polski Arkadiusz Milik. ©℗ (par)