wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Golla blisko umowy ze Śląskiem

Piłka nożna. Golla blisko umowy ze Śląskiem

Piłka nożna. Golla blisko umowy ze Śląskiem
Data publikacji: 2017-07-12 13:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-12 13:36
Wywietleń: 521 274780

25-letni Wojciech Golla trafi najprawdopodobniej do Śląska Wrocław. Przymierzany był wcześniej do innych klubów ekstraklasy: Cracovii i Lecha, ale te wzmocniły się już innymi defensorami. Golla chce wrócić do polskiej ekstraklasy po dwuletnim pobycie w Holandii.

Wojciech Golla przez 3,5 roku był piłkarzem Pogoni Szczecin. Trafił w przerwie zimowej sezonu 2011/12 z Lecha Poznań, jako piłkarz całkowicie anonimowy, bez gier na boiskach ekstraklasy, lub I ligi. W Pogoni zadebiutował na boiskach I ligi, a następnie w ekstraklasie.

Po roku gry w ekstraklasie Golla został przekwalifikowany na środkowego obrońcę i spisywał się w nowej roli bardzo dobrze. Był etatowym reprezentantem w kadrze młodzieżowej, a po wygaśnięciu umowy w roku 2015 nie podjął rozmów z Pogonią o kolejnym kontrakcie i podpisał umowę z holenderskim NEC Nijmegen.

W pierwszym sezonie gry w holenderskiej Eredivisie młody obrońca spisywał się znakomicie. Aż pięć razy wybierany był do jedenastki kolejki, interesowały się nim kluby Bundesligi. Duże zainteresowanie jego występami wyrażał trener reprezentacji Adam Nawałka, Golla był bliski powołania, ale ostatecznie nie doczekał się.

Znacznie gorzej wiodło się piłkarzowi w minionym sezonie. Co prawda przedłużył umowę z klubem o kolejny sezon, ale spadł z Eredivisie po barażach i nie jest zainteresowany gra w drugiej klasie rozgrywkowej w Holandii.

Jeżeli Golla trafi do Śląska, to będzie w tym klubie trzecim byłym graczem Pogoni. Od wielu lat wiodącą postacią jest tam wychowanek Pogoni Piotr Celeban, a w obecnym okienku transferowym trafił do Wrocławia Jakub Słowik. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi