niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Dwaliszwili na trzy lata

Piłka nożna. Dwaliszwili na trzy lata

Piłka nożna. Dwaliszwili na trzy lata
Data publikacji: 2015-08-27 17:03
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 1330 15405

29 - letni Wladimir Dwaliszwili pomyślnie przeszedł w czwartek badania lekarskie i podpisał z Pogonią trzyletni kontrakt. Piłkarz przez ostatni rok występował w duńskim Odense, ale nie zdołał się tam zaaklimatyzować. Był jedynym obcokrajowcem w drużynie, wymagano od niego znacznie więcej.

Piłkarz miał kontrakt ważny do czerwca 2016, ale obie strony zdołały dojść do polubownego porozumienia w kwestii rozwiązania umowy. Pogoń zatem nie zapłaciła za pozyskanie obcokrajowca, ale musiała się przygotować na dość wysoki kontrakt indywidualny.

Dwaliszwili ma za sobą 31 występów w reprezentacji, z którą nie osiągnął sukcesów międzynarodowych, ale grywał w eliminacyjnych meczach mistrzostw świata, lub Europy. W Pogoni był i jest obecnie tylko jeden taki piłkarz - Rafał Murawski.

Dla Gruzina gra w polskiej lidze też nie jest tajemnicą. Był gwiazdą dwóch stołecznych klubów: Polonii i Legii. Z tą drugą dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Polski. Za grę w Legii bywał mocno krytykowany, jednak to on i Radovic strzelali dla drużyny najważniejsze gole - zarówno w rozgrywkach ligowych, jak i w europejskich pucharach.

Pogoń nie była jedynym polskim klubem starającym się pozyskać piłkarza. Dużą ochotę na transfer miały też dwa krakowskie kluby: Cracovia i Wisła. ©℗ (par)

Podpis pod zdjęcie: Wladimir Dwaliszwili w czwartek podpisał umowę z Pogonią na trzy lata.

Komentarze

Ben
Już w Legii było widać, że jest strasznie wolny.
2015-08-27 16:40:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi