sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Dwali powołany do reprezentacji

Piłka nożna. Dwali powołany do reprezentacji

Piłka nożna. Dwali powołany do reprezentacji
Data publikacji: 2017-09-27 12:58
Wywietleń: 493 293927

22-letni obrońca Pogoni Szczecin Lasza Dwali otrzymał powołanie do reprezentacji Gruzji na mecze eliminacji mistrzostw świata przeciwko Walii i Serbii.

Z Walią Gruzini zmierzą się 6 października o godz. 18:00 w Tbilisi, a z Serbią trzy dni później o godz. 20:45 w Belgradzie. W kadrze znalazł się też były zawodnik Pogoni Szczecin Wladimer Dwaliszwili.

Dla Dwaliego to powrót do reprezentacji po 16 miesiącach. Ma na koncie pięć występów w dorosłej reprezentacji Gruzji. Zadebiutował w meczu wyjątkowym. Gruzja mierzyła się z aktualnym mistrzem świata Niemcami.

Dwali był rezerwowym, ale kontuzja jednego z graczy spowodowała, że musiał wejść na boisko. Gruzja mecz przegrała 0:2, ale Dwali radził sobie nieźle z szybkimi wymianami piłek między Reusem, a Muellerem.

Zdecydowanie gorzej poszło mu już jednak w konfrontacji Gruzji z reprezentacją Polski. Nasz zespół wygrał 4:0, trzy gole zdobył Lewandowski, ale wszystkie w samej końcówce. Do tamtej pory Gruzja momentami nawet dominowała nad polskim zespołem, a Dwali świetnie sobie dawał radę z wyłączeniem z gry Lewandowskiego.

Dwali jest drugim piłkarzem Pogoni, który otrzymał powołanie na eliminacyjne mecze do mistrzostw świata. Wcześniej powołanie zostało wysłane do bułgarskiego skrzydłowego Spasa Delewa. (par)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską