wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Drygas nie zagra z Lechem

Piłka nożna. Drygas nie zagra z Lechem

Piłka nożna. Drygas nie zagra z Lechem
Data publikacji: 2016-08-30 16:54
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-30 19:33
Wywietleń: 1223 151928

Dokładna diagnoza urazu Kamila Drygasa wskazała, że piłkarz ma uszkodzony mięsień półbłoniasty. Uraz tylnej części uda wykluczy piłkarza z treningów na przynajmniej dwa tygodnie.

Dr Bartosz Paprota stwierdził, że mogą to być nawet cztery tygodnie, wszystko zależy od tego, jak przebiegać będzie rehabilitacja. Udział piłkarza w spotkaniu z Lechem Poznań 11 września jest zatem wykluczony.

Sytuacja kadrowa drużyny zatem nie dość, że się nie poprawia, to wciąż ulega pogorszeniu. David Niepsuj wchodzi powoli w trening, ale jego pełna dyspozycja na mecz z Lechem też jest wykluczona. Wciąż poza treningiem jest Takafumi Akahoshi. Japończyk także nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu na spotkanie z Lechem.

- Zarówno David, jak i Aka są juz długi okres czasu poza treningiem i powoli wkraczają w coraz to silniejsze obciążenia - powiedział dr Bartosz Paprota. - Sprawą priorytetową jest powrót do zdrowia, a następnie poprawa wydolności i nadrobienie elementów typowo piłkarskich, co też jest czasochłonnym zajęciem. ©℗ (par)

 

Komentarze

re
20=30 lat temu nie grano tak brutalnie
2016-08-30 18:35:22
z poziomu murawy
Nie no...mamy XXI w.a urazy leczymy metodami znachorów,ziołami-? czegoś tu nie rozumiem.Każdy uraz mięśniowy tak długo leczony-? co na to ZUS-? Śmieszą mnie też te uwagi mówiące o tym,że piłkarz po takim urazie musi dochodzić do formy,stopniowo zwiększać jednostki treningowe,obciążenia...To co On przez dwa,trzy tygodnie momentalnie zapomina grać w piłkę,a mięśnie zastygają na kamień,że trzeba kilku następnych tygodni lub miesięcy aby wstał na nogi-? Wszystko to jest naciągane i szyte grubymi nićmi.W taki sposób to oni mogą się kurować latami,zagra jeden mecz i zostanie "trafiony" ponownie i masz babo placek-na kolejny rok-dwa wypada bo musi się leczyć.Wątłego zdrowia są współcześni piłkarze,sypią się niemiłosiernie.Gdzie kto widział 20-30 lat temu aby piłkarz leczył się non stop latami z powodu jakiejś kontuzji.Kontuzja-? jaka kontuzja-wychodziło się i grało.
2016-08-30 18:00:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej