środa, 24 stycznia 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Donos Majdana odniósł skutek

Piłka nożna. Donos Majdana odniósł skutek

Piłka nożna. Donos Majdana odniósł skutek
Data publikacji: 2016-10-20 16:23
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-22 09:13
Wywietleń: 2432 162822

Ministerstwo Sportu i Turystyki zwróciło się do PZPN z prośbą o wyjaśnienia dotyczące pisma złożonego przez Cezarego Kucharskiego i Radosława Majdana. Według nich pismo ma uniemożliwić Zbigniewowi Bońkowi start w wyborach na prezesa związku.

"Ministerstwo Sportu i Turystyki standardowo, zgodnie z procedurami, w przypadku złożenia skargi zgłasza się do drugiej strony z prośbą o wyjaśnienie i ustosunkowanie się do zarzutów podnoszonych w piśmie. Tak też jest w przypadku Polskiego Związku Piłki Nożnej. Działania te w żaden sposób nie orzekają o czyjejś winie, a są skierowane jedynie w celu wyjaśnienia wszelkich okoliczności sprawy. W chwili obecnej oczekujemy na odpowiedź z PZPN. Po analizie przepisów, ustaleniu stanu faktycznego i informacji przedłożonej przez PZPN zostaną podjęte dalsze działania w ramach kompetencji MSiT" - napisano w komunikacie resortu zamieszczonym na Twitterze.

Tydzień temu współpracujący z rywalem Bońka w wyborach na prezesa PZPN Józefem Wojciechowskim Kucharski i Majdan złożyli u ministra sportu Witolda Bańki pismo.

- Tezy zawarte w tym piśmie uniemożliwiają Bońkowi start w wyborach na prezesa PZPN. Po pierwsze nie zamieszkuje on w Polsce, a według statutu PZPN jest to konieczny warunek, aby kandydować na prezesa tego związku. Wielokrotnie deklarował natomiast, że płaci podatki we Włoszech. To wyklucza go z możliwości ubiegania się o funkcję prezesa - mówił wówczas Kucharski.

Kontrowersje według nich budzi również zaangażowanie Bońka w reklamę firmy bukmacherskiej.

- Zapewniam, że wszystko w życiu robiłem uczciwie i zgodnie z prawem. Podatki też płacę zgodnie z prawe" - powiedział obecny szef piłkarskiej centrali.

Boniek został wybrany na prezesa PZPN 26 października 2012 roku. Zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Latę, który nie startował. W drugiej turze Boniek pokonał wówczas Edwarda Potoka, Romana Koseckiego i Zdzisława Kręcinę. Najbliższy zjazd PZPN i wybory prezesa zaplanowano na 28 października.

44-letni Radosław Majdan jest wychowankiem Pogoni Szczecin, jednym z najbardziej renomowanych piłkarzy w historii klubu, reprezentantem Polski i uczestnikiem finałowego turnieju mistrzostw świata. 

Piłkarską karierę kończył w Polonii Warszawa, której właścicielem był wtedy Józef Wojciechowski - dziś kandydat na prezesa PZPN. Od tamtej pory Majdan pozostaje w bliskich stosunkach z byłym już prezesem Polonii i jest jedną z najbardziej zaufanych jego osób. (par)

Fot. R. Stachnik

Komentarze

piłka
Majdan to majdan
2016-10-22 00:04:39
jonatan
To jest padalec z tego Majdana. Chce kosztem Bońka dochrapać się jakiegoś intratnego stanowiska w PZPN, a sam nic obecnie nie znaczy. Boniek, to najlepszy prezes PZPN od wielu lat. Proszę to przyjąć do wiadomości panie Majdan!
2016-10-21 23:51:52
kibic Pogoni
To z wściekłości że go wycyckali z azjatyckiego ekspresu? Fuj Panie Majdan. Kariery w piłkarskim światku się zachciało? już nie wystarczy ścianka w tv celebrytów? Szacun miałem kiedyś do ciebie, z podkreśleniem na kiedyś.
2016-10-21 12:18:52
rob
burak ot co
2016-10-21 11:36:37
Politykom dziękujemy
A w szczególności Panu Majdanowi - dowidzenia, dobranoc.
2016-10-21 09:33:17
KD
Z tego Radosława zrobił się zwykły błazen oj przepraszam donosiciel na etacie u Józefa Wojciechowskiego.
2016-10-21 09:17:17
Perfekcyjny donos
Na pewno donos R. Majdana, czy raczej kogoś, komu zależy na posadzie?
2016-10-21 08:13:53
Konrad
W ramach dobrej zmiany można poszczypać Bońka.Co to za przepis mówiący o obowiązkowym meldunku w kraju będącym w sprzeczności z konstytucyjnym prawem wyborczych obywatela do wszelkich gremiów.Boniek sobie z tym poradzi bo ma nieruchomość i co najmniej trzy letni meldunek.
2016-10-21 01:42:27
p.
Jaki skromny??? Pamietam, jak jeszcze jeżdził czarnym Corrado, zatrzymał się na przystanku przy Odrze ( tam gdzie teraz kaskada), kupił Malboro, zapalił i pojechał :)
2016-10-20 21:32:31
nie dla idiotów
Wojciechowski o stanowisku prezesa może tylko sobie pomarzyć.A Majdan,no cóż chce zarobić trochę i liczył też na ciepłą posadkę gdyby ta ich "akcja" przyniosła wymierny skutek.Jeden i drugi muszą zejść na ziemię i szukać sobie innego zajęcia.Szans na przejęcie PZPN-u nie mają żadnych.
2016-10-20 20:31:43
DRAMAT
Boniek odejdzie to Nawałka odejdzie i p. Wojciechowski z Majdanem rozwalą Polską piłkę, która za Bońka szła w górę.
2016-10-20 19:08:36
Tak bylo..
Gdyby Szczecin byl tak blisko Warszawy jak Lodz nie byloby Tomaszewskiego w reprezentacji a bylby Wojtek Fraczczak najlepszy bramkarz w historii Pogoni.Prosze nie porownywac jakiegos Majdana do Fraczczaka dobrze ? ????!!!!!!!
2016-10-20 17:42:22
JJ
Majdan zrobi wszystko zeby media o nim nie zapomnialy. gdzie jest ten skromny chlopak z czarnego vw corrado. teraz to lysiejacy nie umiejacy sie ubrac celebryta z polskiego celebryckiego piekielka
2016-10-20 17:35:18
gosc
Panie Majdan Pan sie nie kompromisuj juz, Pan juz w Szczecinie nie mieszka z 15 lat wiec prosze nam takiej reklamy nie robic, co by o Bońku nie mowic łeb ma na karku i to facet z jajami ,skoro nie łamie prawa to znaczy ze jest wszystko ok a Pan Wojciechowski Polonię Warszawa juz dawno doprowadził przeciez do upadku.
2016-10-20 16:38:44