Strona główna > Sport > Piłka nożna. Dobre mecze Grosickiego i Golli

Piłka nożna. Dobre mecze Grosickiego i Golli

Data publikacji: 2015-09-19 07:57
Wywietleń: 762 21817

Świetnie w swoich zagranicznych klubach spisują się byli piłkarze Pogoni Szczecin.

Wychowanek szczecińskiego klubu i reprezentant Polski Kamil Grosicki wszedł na boisko w 68. minucie meczu Rennes z Lille i miał udział przy golu, który dał remis jego drużynie w kolejnym spotkaniu ligi francuskiej.

27 – letni skrzydłowy dośrodkował z lewego skrzydła, w polu karnym powstało małe zamieszanie i padła bramka. Zdobył ją Paul-Georges Ntep, który wcześniej zmarnował jedenastkę. Za jej sprokurowanie czerwoną kartkę otrzymał Vincent Enyeama.

Rennes, w którym występuje Grosicki zajmuje 2 miejsce w tabeli za PSG. Grosicki grał w każdym z sześciu spotkań, ale tylko w jednym od pierwszej minuty i też nie w pełnym wymiarze czasowym.

W lidze holenderskiej z dużym powodzeniem radzi sobie 23 – letni Wojciech Golla. W piątkowy wieczór jego Nijmegen pokonało Heerenven 2:0, a były gracz Pogoni rozegrał całe spotkanie.

W sześciu dotychczasowych spotkaniach były obrońca Pogoni w każdym występował od pierwszej minuty i tylko w jednym opuścił boisko przed 90 minutą.

Defensywa NEC Nijmegen, w której wiodącą rolę odgrywa Golla w sześciu meczach straciła pięć goli, ale wszystkie w drugiej i trzeciej kolejce. W ostatnich trzech spotkaniach bilans strat wyniósł zero i duża w tym zasługa Golli. (p)

Zobacz akcję, w której Kamil Grosicki miał udział w zdobyciu wyrównującego gola dla Rennes.