wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Djousse trafił do ligi portugalskiej

Piłka nożna. Djousse trafił do ligi portugalskiej

Piłka nożna. Djousse trafił do ligi portugalskiej
Data publikacji: 2016-02-01 20:41
Wywietleń: 1090 115515

Były napastnik Pogoni Szczecin Donald Djoussé został nowym piłkarzem portugalskiego CS Marítimo. CS Marítimo zajmuje 13. miejsce w portugalskiej ekstraklasie z dorobkiem 21 punktów w 19 meczach.

To transfer dość zaskakujący. Djousse trafił do Pogoni latem 2011 roku, jako młodzieżowy reprezentant Kamerunu i zapowiadał się znakomicie. W rundzie jesiennej roku 2011 potwierdził duże możliwości i stanowił znakomity duet w ofensywie z Edim Andradiną.

Edi zdobył jesienią 2011 roku dla Pogoni 9 goli, a Djousse tylko o jednego mniej. Później współpraca tych dwóch piłkarzy już tak dobrze nie układała się.

Kameruńczyk w latach 2012-13 zdobył dla Pogoni już tylko 5 goli, a czarę goryczy przelała sytuacja z jego ostatniego występu w barwach Pogoni przeciwko Śląskowi we Wrocławiu.

Piłkarz wszedł na boisko w końcówce meczu i już w swojej pierwszej sytuacji sfaulował rywala i zobaczył czerwoną kartkę. Jego nieodpowiedzialność była często bardzo denerwująca i decydująca w ocenie boiskowych działań.

Wydawało się, że Djousse nie wskoczy już na poziom przynajmniej polskiej ekstraklasy. W algierskiej drużynie Saoura zdobył w ciągu pół roku 2 gole, a w roku 2015 na boiskach polskiej I ligi wpisał się na listę strzelców zaledwie 4 razy.

W rundzie jesiennej w ostatniej drużynie I ligi Olimpii Grudziądz zagrał w 17 spotkaniach i strzelił jednego gola. Jakim sposobem trafił do klubu z najwyższej klasy rozgrywkowej ligi silniejszej od polskiej, to trudno zrozumieć. Jego losy śledzić będziemy z ciekawością.

Z byłych piłkarzy Pogoni to trzeci zawodnik, który obecnie grać będzie w najwyższej klasie rozgrywkowej ligi mocniejszej od polskiej. Prócz Kameruńczyka są to: Grosicki z francuskiego Rennes i Golla w holenderskim Nijmegen. (par)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej