czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Delew powołany do reprezentacji

Piłka nożna. Delew powołany do reprezentacji

Piłka nożna. Delew powołany do reprezentacji
Data publikacji: 2016-10-24 16:21
Wywietleń: 840 165497

Dobra postawa Spasa Delewa nie umknęła uwadze trenera reprezentacji Bułgarii, który skrzydłowego Pogoni Szczecin postanowił powołać na mecz w ramach eliminacji do mistrzostw świata z Białorusią 13 listopada w Sofii.

Bułgarski skrzydłowy ma już na swoim koncie 11 występów w reprezentacji swojego kraju. Wiosną tego roku powrócił do reprezentacji po trzech latach przerwy. Spośród tych 11 występów, pięć było w ramach eliminacji do mistrzostw świata, lub Europy.

Delew za swoje największe reprezentacyjne przeżycie uważa występ w eliminacyjnym meczu do mistrzostw świata przed trzema laty, kiedy reprezentacja Bułgarii była bliska zremisowania w wyjazdowym meczu z aktualnym wtedy wicemistrzem Europy Włochami. Ostatecznie Bułgaria przegrała 0:1, a Delew grał w tamtym meczu przez kwadrans.

Bułgaria kiepsko rozpoczęła eliminacje do mistrzostw świata w Rosji. Pokonała co prawda Luksemburg, ale po ciężkim meczu 4:3. W wyjazdowych spotkaniach z Francją i Szwecją przegrali już bardzo wysoko. Z wicemistrzami Europy przegrali 1:4, a ze Szwecją 0:3. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny