poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Delev w jednym szeregu z Ronaldo

Piłka nożna. Delev w jednym szeregu z Ronaldo

Piłka nożna. Delev w jednym szeregu z Ronaldo
Data publikacji: 2017-03-28 11:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-28 14:57
Wywietleń: 1443 228523

Thiago Alcantara, Neymar, Cristiano Roanldo, Buffon, Paulinho. Obok takich piłkarzy bułgarski skrzydłowy Pogoni Szczecin Spas Delev znalazł się w jedenastce serii spotkań w ramach eliminacji do mistrzostw świata.

Wyboru dokonał prestiżowy francuski dziennik sportowy France Football, a Delev umieszczony został na pozycji środkowego napastnika obok skrzydłowych: Ronaldo i Neymara i z asekurującymi w roli defensywnych pomocników: Thiago Alcantary i Paulinho.

Pod uwagę brano piłkarzy ze wszystkich kontynentów. Delev zatem uznano został przez francuski France Football za piłkarza bardziej wartościowego na swojej pozycji, niż Robert Lewandowski, który też przecież zdobył gola i też przyczynił się do ważnego zwycięstwa swojej reprezentacji.

Delev swoim sobotnim występem przeciwko Holandii zrobił prawdziwą furorę i zrobiło się o nim bardzo głośno. Stał się świetną reklamą szczecińskiego klubu i miasta. Oto co francuski dziennik napisał o piłkarzu Pogoni:

„Bułgarski napastnik wykorzystał niefrasobliwość niespełna 18-letniego De Ligta i zdobył dwa gole w ciągu 20 minut. Dzięki jego grze, skuteczności Bułgarzy tracą do liderującej Francji cztery punkty , a do drugiej w tabeli Szwecji tylko punkt. Dzięki dobrej formie Deleva Bułgaria wciąż jest w poważnej grze w eliminacjach do mistrzostw świata."

Świetny występ Bułgara sprawił, że automatycznie wzrosło nim zainteresowanie dużych klubów europejskich. Jednym z pierwszych, o którym się głośno mówi jest turecki Fenerbahce, a jego trenerem jest słynny holenderski szkoleniowiec Dick Advocaat. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi