piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Debiut Wojtkowskiego w RB Lipsk

Piłka nożna. Debiut Wojtkowskiego w RB Lipsk

Piłka nożna. Debiut Wojtkowskiego w RB Lipsk
Data publikacji: 2017-01-07 22:53
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-07 23:04
Wywietleń: 159 196193

Niespełna 19-letni Kamil Wojtkowski zadebiutował w pierwszej drużynie RB Lipsk. Były piłkarz Pogoni Szczecin wszedł na boisko towarzyskiego meczu RB Lipsk z Ajaksem Amsterdam w 68 minucie meczu przy stanie 1:4. Mecz zakończył się wynikiem 1:5.

Wojtkowski przez 1,5 roku był piłkarzem Pogoni Szczecin. Trafił do szczecińskiego klubu niespełna trzy lata temu, ale latem 2015 roku na pół roku przed osiągnięciem wieku pełnoletniego postanowił ze swoimi rodzicami, że swoją karierę kontynuować będzie w Niemczech.

Wojtkowski za swój krok był w Polsce mocno krytykowany. W Pogoni miał coraz lepszą pozycję, miał na koncie już 8 występów w ekstraklasie, jedną asystę i rysowały się przed nim znakomite perspektywy.

W meczu z Ajaksem honorowego gola dla RB Lipsk zdobył Davie Selke, który też występował na murawie szczecińskiego stadionu. Nieco ponad dwa lata temu młodzieżowa reprezentacja Polski do lat 20 przegrała w Szczecinie w meczu o Puchar Czterech Narodów z Niemcami 0:2 (0:1), a Selke wystąpił w podwójnej roli. Zdobył jedną z bramek i zobaczył też czerwoną kartkę. Dziś jest podporą wicelidera niemieckiej Bundesligi. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny