czwartek, 19 kwietnia 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Centrum szkolenia - na razie koncepcja

Piłka nożna. Centrum szkolenia - na razie koncepcja

Piłka nożna. Centrum szkolenia - na razie koncepcja
Data publikacji: 2017-04-24 19:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-25 10:13
Wywietleń: 892 245956

"Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży Pogoni Szczecin" - czyli profesjonalny ośrodek treningowy dla adeptów Akademii był tematem spotkania wiceprezydenta miasta Michała Przepiery, dyrektorów MOSRiR – Wojciecha Olbrysia i Marka Gąsiora oraz przedstawicieli klubu. 
 
Władze Miasta i MOSRiR-u zostały zaznajomione z koncepcją powstawania CSDiMPS równolegle z budową nowego Stadionu Miejskiego. W ramach inwestycji na terenach za koroną stadionu, gdzie obecnie ulokowane są boiska treningowe, ma powstać profesjonalne centrum szkoleniowe Akademii Pogoni.

Koncepcja zakłada wybudowanie trzech pełnowymiarowych boisk (w tym jednego z podgrzewaną murawą i zadaszoną mała trybuną dla kilkuset widzów), oraz boiska z murawą sztuczną pod tzw. „balonem”. Wszystkie oczywiście mają być też oświetlone. 
 
Zgodnie z koncepcją, powstać ma również dwukondygnacyjny budynek Akademii, w którym mieściłyby się m.in. szatnie dla młodych zawodników, świetlica, siłownia, restauracja dla rodziców, czy biura dla trenerów.

Wdrożenie koncepcji pozwoliłoby w znaczny sposób rozwinąć funkcjonowanie klubowej Akademii, m.in. poprzez większe możliwości treningowe (np. w godzinach wieczornych i w miesiącach jesienno-zimowych), czy szkolenie niemal dwukrotnie większej grupy dzieci. (par) 

Komentarze

topek
Właśnie nasze podatki są po to aby dofinansowywać obiekty użyteczności publicznej, w przeciwieństwie do dopłat na górnictwo,hutnictwo,stocznie,LOT i inne tego typu przedsiębiorstwa.Kto tego nie rozumie powinien szkole oddać pieniądze.ROMA
2017-04-25 10:02:57
Gryffin
Do wszystkich hejtów Po co wy tu wciskacie te swoje smutne wypociny że z jakiej to racji z naszych podatków buduje się stadion dla Pogoni. Wam na złość ten stadion się wybuduje. Tak jak za mnie ktoś zadecydował że będzie 500+ a po co to mi???
2017-04-25 09:46:27
mieszkaniec miasta
Do "mieszkaniec". Różnica pomiędzy tym co napisałeś a stadionem czy też centrum szkoleniowym jest taka że: Filharmonia jest dla każdego muzyka, każdego mieszkańca i każdej firmy która zapłaci za udostępnienie. Gontynka? Jeżeli płacisz za pobyt na gontynce to super mimo że jest zamknięta:) Natomiast Arkonka należy do miasta czyli do mieszkańców i raczej żadna firma (czyt Pogoń Szczecin) nie wykorzystuje jej do własnych celów płacąc 1000 zł netto miesięcznie. Azoty Arena udostępniana jest 4 klubom (stadion tylko dla Pogoni) i wystawcom. Ścieżki rowerowe, drogi, chodniki budowane są dla mieszkańców a nie tylko dla jednej firmy. Co do pływalni to korzystają z niej szkółki ale ciężko żeby dzieci uczyły się pływać same. Zresztą wszystko co wymieniłeś faktycznie zostało wybudowane za nasze pieniądze ale te inwestycje przynajmniej sie spłacają właśnie z pieniędzy użytkowników lub firm. Pieniądze zarobione na nich trafiaja powtórnie do kasy miejskiej po czym są inwestowane dla dobra ogółu mieszkańców. Stadion natomiast jest budowany za 200 mln z naszych podatków dla prywatnej firmy jaką jest Pogoń Szczecin i miasto odzyska te pieniądze za 13 550 lat jeżeli dzierżawa nadal bedzie wynosić 1230 zł brutto. Tak to jest różnica między tym co napisałeś a tym jak jest naprawdę. Czasy kiedy kluby były miejskie/górnicze/wojskowe/milicyjne/stoczniowe minęły wraz z upadkiem komunizmu i czas się z tym pogodzić. Dzisiaj kluby to przedsiębiorstwa i albo same na siebie zarobią/znajdą sponsorów albo upadną tak jak każda firma która jak nie zarabia to się zamyka.
2017-04-24 23:55:39
Mieszkaniec
Za nasze pieniądze wybudowano m.in. Filharmonię dla grupy melomanów (korzystając, płacę za bilety) to samo jest z kąpieliskiem Gontynka, ścieżkami rowerowymi, przystań jachtowa (bardzo wysokie opłaty dobowe oraz za trzymanie jachtu) również pływalnie (często tylko 1-2 tory udostępnione dla mieszkańców podatników za stosowną opłatę, hala sportowa za pieniądze z podatków a muszę płacić za bilety na imprezy sportowe itp itd Czy mnie, kibica MKS ktokolwiek pytał, czy wyrażam na to zgodę?
2017-04-24 22:34:03
Jazon
A to po kiego grzyba? Potrzebne jak "wuju" puder...
2017-04-24 21:52:08
mieszkaniec miasta
Daj palec, a wezmą całą rękę !!! Budowa stadionu za 200 mln z naszych podatków. Pan Mroczek obiecuje miastu opłacenie projektu 4 trybuny, a następnie zbiera kasę od kibiców. Teraz pomysł budowy centrum szkolenia dla klubowej akademii za pieniądze mieszkańców ! To jest rozbój w biały dzień !!! Kiedy to się skończy? Proponuje zapoznać się z zapytaniem publicznym pod adresem: http://bip.um.szczecin.pl/files/780BED6D4A6F4F1A9BDB3DD6A446173E/2360.pdf Bardzo ciekawa treść i sposób odpowiedzi przedstawicieli miasta. Jako przedsiębiorca chciałbym spotkać się z Panem Prezydentem (prawie niemożliwe jeżeli temat jest troszkę drażliwy) i zaprezentować koncepcję budowy takiego centrum. Moja propozycja to 50/50 w kosztach. 50% ja i 50% miasto. Oczywiście Pogon Szczecin zapraszam do korzystania ale na komercyjnych warunkach tzn wg cennika mosrir: http://bip.um.szczecin.pl/files/2473D0B5F70D44ADBF4D9EF20A0979C4/Zalacznik1.pdf Ciekawe czy wtedy klub będzie zainteresowany placąc 250 zł/h za korzystanie tylko z jednej płyty.
2017-04-24 21:12:34
kibic
A teraz jest najlepszy czas na taką inwestycję bo są duże dofinansowania. Żeby nie było tak jak ze stadionem, że jak przyjdą konkrety to nie będzie już dofinansowania.
2017-04-24 19:28:17