wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Były piłkarz Floty w lidze angolskiej

Piłka nożna. Były piłkarz Floty w lidze angolskiej

Piłka nożna. Były piłkarz Floty w lidze angolskiej
Data publikacji: 2017-01-26 21:29
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-26 23:02
Wywietleń: 619 207012

Były napastnik Floty Świnoujście, Jacek Magdziński zmienił klub w Angoli. W nadchodzącym sezonie będzie występował w GD Sagrada Esperança.

30-letni Polak jesienią występował w Sport Luanda e Benfica, w którym rozegrał 13 meczów i strzelił trzy gole. GD Sagrada Esperança to dziewiąty zespół angolskiej ekstraklasy w minionym sezonie.

Magdziński grał we Flocie 2,5 roku. Trafił tam blisko 10 lat temu, kiedy zespół ze Świnoujścia występował jeszcze w III lidze i pomógł awansować drużynie do zreformowanej I ligi. To był wtedy historyczny awans klubu ze Świnoujścia, a Magdziński należał do wiodących postaci. W meczach III ligi zdobył 9 goli.

W kolejnym sezonie Magdzińskiemu szło nieco gorzej. Na zapleczu ekstraklasy zdobył 6 goli i cały czas uchodził za perspektywicznego napastnika. To był czas, kiedy Flota była najlepszym piłkarskim klubem w regionie.

Piłkarz przez dwa sezony występował też w innym klubie w regionie – Gwardii Koszalin. Na poziomie III ligi zdobył w ciągu dwóch sezonów aż 30 goli, co zaowocowało transferem do I-ligowej Puszczy Niepołomice. Na tym przygoda Magdzińskiego z klubami z naszego regionu została zakończona.

Zawodnik stał się w Polsce znany po tym, jak dwa lata temu podjął się gry w dość egzotycznej lidze angolskiej. (par)

Komentarze

An... gola,
A ciekawe jak Mu placa... bananami czy innymi owocami ??
2017-01-26 23:01:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi