poniedziałek, 11 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Byli stoperzy Pogoni w składzie Legii

Piłka nożna. Byli stoperzy Pogoni w składzie Legii

Piłka nożna. Byli stoperzy Pogoni w składzie Legii
Data publikacji: 2016-09-08 20:23
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-08 20:23
Wywietleń: 247 154071

Wszystko wskazuje na to, że duet byłych środkowych obrońców Pogoni Szczecin: Jakub Czerwiński i Maciej Dąbrowski zagrają w wyjściowym składzie Legii Warszawa w najbliższym spotkaniu z Termaliką Nieciecza.

To będzie szczególny mecz dla tego pierwszego, bowiem w swoim premierowym występie w drużynie mistrza Polski zagra przeciwko klubowi, w którym spędził cztery lata.

Czerwiński wobec transferu Igora Lewczuka i kontuzji przeciążeniowej Michała Pazdana wydaje się obecnie w Legii obrońcą numer 1. To od niego zaczyna się ustalanie składu bloku obronnego i to on ma być liderem formacji obronnej, w której wystąpi też starszy od niego o cztery lata Dąbrowski.

W odwodzie jest jeszcze najbardziej utytułowany w obecnej drużynie Legii Jakub Rzeźniczak, który jednak nie ma szans na wygranie rywalizacji z byłymi Portowcami.

Dąbrowski bardzo źle rozpoczął swoją przygodę z Legią. Zagrał w dwóch spotkaniach, w których Legia przegrała i straciła sześć bramek .  Zdaniem Bogusława Leśnodorskiego to efekt przeciążenia dość intensywnym początkiem sezonu, w którym 29-letni piłkarz był mocno eksploatowany i zagrał w ciągu 35 dni aż 9 meczów ligowych i w europejskich pucharach.

Legia za dwóch byłych obrońców Pogoni Szczecin zapłaciła w sumie 800 tys euro. Więcej wydała na Czerwińskiego, który kosztował drużynę mistrza Polski pół miliona euro. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

Teresa Syrek

kondolencje