środa, 18 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Byli stoperzy Pogoni w składzie Legii

Piłka nożna. Byli stoperzy Pogoni w składzie Legii

Piłka nożna. Byli stoperzy Pogoni w składzie Legii
Data publikacji: 2016-09-08 20:23
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-08 20:23
Wywietleń: 219 154071

Wszystko wskazuje na to, że duet byłych środkowych obrońców Pogoni Szczecin: Jakub Czerwiński i Maciej Dąbrowski zagrają w wyjściowym składzie Legii Warszawa w najbliższym spotkaniu z Termaliką Nieciecza.

To będzie szczególny mecz dla tego pierwszego, bowiem w swoim premierowym występie w drużynie mistrza Polski zagra przeciwko klubowi, w którym spędził cztery lata.

Czerwiński wobec transferu Igora Lewczuka i kontuzji przeciążeniowej Michała Pazdana wydaje się obecnie w Legii obrońcą numer 1. To od niego zaczyna się ustalanie składu bloku obronnego i to on ma być liderem formacji obronnej, w której wystąpi też starszy od niego o cztery lata Dąbrowski.

W odwodzie jest jeszcze najbardziej utytułowany w obecnej drużynie Legii Jakub Rzeźniczak, który jednak nie ma szans na wygranie rywalizacji z byłymi Portowcami.

Dąbrowski bardzo źle rozpoczął swoją przygodę z Legią. Zagrał w dwóch spotkaniach, w których Legia przegrała i straciła sześć bramek .  Zdaniem Bogusława Leśnodorskiego to efekt przeciążenia dość intensywnym początkiem sezonu, w którym 29-letni piłkarz był mocno eksploatowany i zagrał w ciągu 35 dni aż 9 meczów ligowych i w europejskich pucharach.

Legia za dwóch byłych obrońców Pogoni Szczecin zapłaciła w sumie 800 tys euro. Więcej wydała na Czerwińskiego, który kosztował drużynę mistrza Polski pół miliona euro. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje