czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Byli portowcy zdominowali I ligę

Piłka nożna. Byli portowcy zdominowali I ligę

Piłka nożna. Byli portowcy zdominowali I ligę
Data publikacji: 2015-11-30 11:47
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 148 43248

Rundę jesienną zakończyli piłkarze I ligi. W obecnym sezonie na tym szczeblu rozgrywek nie ma drużyny z naszego regionu, ale wcale to nie znaczy, że piłkarscy kibice ze Szczecina i okolic pozbawieni byli emocji.

Dwa pierwsze miejsce zajmują drużyny prowadzone przez trenerów, którzy w latach 90 ubiegłego wieku byli piłkarzami Pogoni Szczecin i grali razem w jednej drużynie. Szkoleniowcem Wisły Płock jest Marcin Kaczmarek, a Arki Gdynia Grzegorz Niciński.

Do tego można dodać Dolcana Ząbki, który również należy do czołowych drużyn na zapleczu ekstraklasy i też prowadzony jest przez byłego piłkarza Pogoni Szczecin. Dariusz Dźwigała nie zetknął się jednak w szczecińskim klubie z Nicińskim i Kaczmarkiem. Grał w pogoni na przełomie wieków.

Współliderem klasyfikacji najlepszych strzelców jest 25 letni wychowanek Arkonii Szczecin, ale od 12 roku życia gracz Pogoni Szczecin Mikołaj Lebedyński. Ma na swoim koncie 10 bramek, a do tego dołożył jeszcze jednego gola w pucharze Polski.

Najlepszym asystentem jest natomiast wypożyczony z Pogoni Szczecin do Bytovii Bytów 20 letni wychowanek Pogoni Dawid Kort, który asystował przy 11 golach dla swojego zespołu i dołożył jedną asystę w meczu młodzieżowej reprezentacji Polski. Wszystko wskazuje na to, że wiosną ponownie będzie piłkarzem Pogoni Szczecin. ©℗ (p)

Cały artykuł czytaj we wtorkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Komentarze

kud
A u nas grają z Górnika Zabrze.
2015-12-01 13:11:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny