sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Byli portowcy trenerami I-ligowców

Piłka nożna. Byli portowcy trenerami I-ligowców

Piłka nożna. Byli portowcy trenerami I-ligowców
Data publikacji: 2017-06-14 12:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-14 12:27
Wywietleń: 1606 269000

Byli piłkarze Pogoni Szczecin z lat 90 zostali trenerami klubów z I ligi. Piotr Mandrysz związał się dwuletnim kontraktem z GKS Katowice, natomiast Grzegorz Niciński podpisał roczną umowę z Chrobrym Głogów.

Zadaniem Mandrysza będzie awans do ekstraklasy. Katowicki klub zabiega o to już od ponad 10 lat. Tym razem zamierza to uczynić z trenerem, który ma kilka takich awansów na koncie.

Jesienią ubiegłego roku Mandrysz został trenerem I-ligowego Zagłębia Sosnowiec, ale szybko stracił pracę, bo klub wstawił się za piłkarzami, których trener zamierzał odsunąć od składu.

W przeszłości Mandrysz był szkoleniowcem i piłkarzem Pogoni Szczecin. Ze szczecińskim klubem wywalczył awans do ekstraklasy jako piłkarz i awans do I ligi jako trener. Jako szkoleniowiec doprowadził również klub do finału pucharu Polski.

Mandrysz dokonywał awansu do ekstraklasy już z trzema klubami: RKS Radomsko, Piastem Gliwice i Termaliką Niecieca. Były to jednocześnie dziewicze awanse do najwyższej klasy rozgrywkowej dla tych klubów. Do I ligi awansował natomiast z zespołem GKS Tychy.

Z drużyną Termaliki i Tych zdołał się utrzymać w wyższych klasach rozgrywkowych. Z drużyną Radomska spadł po przegranych barażach ze Szczakowianką, której później udowodniono korupcję. Po awansie z Piastem przestał być trenerem tej drużyny.

GKS nie jest nowicjuszem, w ekstraklasie zbudował w przeszłości piękną historię, ale było to bardzo dawno temu. W klubie tym nie poradził sobie między innymi niedawnz szkoleniowiec portowców, Kazimierz Moskal.

Niciński ostatnio pracował jako szkoleniowiec Arki Gdynia, z którą wywalczył awans do Lotto Ekstraklasy oraz doszedł do finału Pucharu Polski. Z pomorskiego klubu odszedł 10 kwietnia. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską