czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Byli portowcy trenerami I-ligowców

Piłka nożna. Byli portowcy trenerami I-ligowców

Piłka nożna. Byli portowcy trenerami I-ligowców
Data publikacji: 2017-06-14 12:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-14 12:27
Wywietleń: 1529 269000

Byli piłkarze Pogoni Szczecin z lat 90 zostali trenerami klubów z I ligi. Piotr Mandrysz związał się dwuletnim kontraktem z GKS Katowice, natomiast Grzegorz Niciński podpisał roczną umowę z Chrobrym Głogów.

Zadaniem Mandrysza będzie awans do ekstraklasy. Katowicki klub zabiega o to już od ponad 10 lat. Tym razem zamierza to uczynić z trenerem, który ma kilka takich awansów na koncie.

Jesienią ubiegłego roku Mandrysz został trenerem I-ligowego Zagłębia Sosnowiec, ale szybko stracił pracę, bo klub wstawił się za piłkarzami, których trener zamierzał odsunąć od składu.

W przeszłości Mandrysz był szkoleniowcem i piłkarzem Pogoni Szczecin. Ze szczecińskim klubem wywalczył awans do ekstraklasy jako piłkarz i awans do I ligi jako trener. Jako szkoleniowiec doprowadził również klub do finału pucharu Polski.

Mandrysz dokonywał awansu do ekstraklasy już z trzema klubami: RKS Radomsko, Piastem Gliwice i Termaliką Niecieca. Były to jednocześnie dziewicze awanse do najwyższej klasy rozgrywkowej dla tych klubów. Do I ligi awansował natomiast z zespołem GKS Tychy.

Z drużyną Termaliki i Tych zdołał się utrzymać w wyższych klasach rozgrywkowych. Z drużyną Radomska spadł po przegranych barażach ze Szczakowianką, której później udowodniono korupcję. Po awansie z Piastem przestał być trenerem tej drużyny.

GKS nie jest nowicjuszem, w ekstraklasie zbudował w przeszłości piękną historię, ale było to bardzo dawno temu. W klubie tym nie poradził sobie między innymi niedawnz szkoleniowiec portowców, Kazimierz Moskal.

Niciński ostatnio pracował jako szkoleniowiec Arki Gdynia, z którą wywalczył awans do Lotto Ekstraklasy oraz doszedł do finału Pucharu Polski. Z pomorskiego klubu odszedł 10 kwietnia. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi