wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Bursztyn w Pogoni

Piłka nożna. Bursztyn w Pogoni

Piłka nożna. Bursztyn w Pogoni
Data publikacji: 2017-07-04 14:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-04 18:51
Wywietleń: 257 273731

We wtorek (4 lipca), po pomyślnym przejściu testów medycznych w „Domu Lekarskim" na Turzynie, 19-letni utalentowany bramkarz Jakub Bursztyn został zawodnikiem ekstraklasowej Pogoni Szczecin. Podpisano 4-letni kontrakt.

Urodzony 25 marca 1998 roku w Gorzowie sportowiec gra na pozycji bramkarza. Przygodę z piłką rozpoczął w UKS Impuls Wawrów, a więc w klubie z jednej z gorzowskich dzielnic. Następnie przeniósł się do centralnej części Polski, a konkretnie do Łodzi.

Tam trafił nie do Widzewa, ani do ŁKS-u, a do SMS-u, czyli Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego. Od 2011 roku był zawodnikiem właśnie tego młodzieżowego klubu. Sezon 2012/2013 spędził na wypożyczeniu w drużynie Lipiniacy Lipiny. Kolejny rok to wypożyczenie do LUKS Bałucz z klasy okręgowej.

Od sezonu 2014/2015 grał już w drużynach SMS-u Łódź. Jego drogi skrzyżowały się z Pogonią Szczecin dość niedawno, a dokładnie w półfinale Centralnej Ligi Juniorów, gdzie młodzi Portowcy wygrali w dwumeczu z łodzianami 2:1. Golkiper bronił bramki SMS-u 180 minut i zebrał dobre recenzje. Zawodnik niezwłocznie dołączy do treningów z pierwszym zespołem portowców.

- Cieszymy się, że Jakub Bursztyn i Sebastian Walukiewicz dołączyli do naszego zespołu - powiedział prezes Akademii Pogoni Szczecin, Dariusz Adamczuk. - Właśnie tych dwóch zawodników obserwowaliśmy od dłuższego czasu, także w ubiegłym sezonie grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów

- Będę walczył o pozycję w bramce, choć wiem, że rywale są mocni - zadeklarował nowy bramkarz Jakub Bursztyn. - Od początku podchodzi się tu do mnie bardzo profesjonalnie. Wrażenie zrobiły na mnie już trybuny na półfinale CLJ, ale wiem, że na finale było jeszcze więcej osób. Wierzę, że w Szczecinie będę się dalej rozwijał.

Być może nowego bramkarza zobaczymy na płycie głównej stadionu im. Floriana Krygiera już w piątek o godz. 17, kiedy to portowcy rozegrają kolejny sparing, a ich przeciwnikiem będzie I-ligowa Chojniczanka Chojnice. ©℗

(mij)

Fot. Pogoń Szczecin SA

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi