piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Brożek kontra Zwoliński

Piłka nożna. Brożek kontra Zwoliński

Piłka nożna. Brożek kontra Zwoliński
Data publikacji: 2016-07-17 14:05
Wywietleń: 932 144540

Łukasz Zwoliński był jedynym klasycznym napastnikiem w drużynie trenera Kazimierza Moskala, podczas gdy w Wiśle taką rolę pełniło dwóch graczy: Paweł Brożek i Zdenek Ondrasek. 23-letniego wychowanka Pogoni porównaliśmy do tego pierwszego. 

Zwoliński niemal w każdym elemencie zanotował gorsze statystyki. Miał mniej zagranych piłek, ale oddał więcej celnych strzałów. To Brożek okazał się jednak skuteczniejszy, bo jedną ze swoich trzech strzeleckich prób zakończył golem.

Zwoliński był w swoich działaniach często osamotniony, a obrońcy nie przebierali w środkach. Szczeciński napastnik był najczęściej faulowanym piłkarzem spośród wszystkich piłkarzy przebywających na boisku - średnio co 8 minut. Nasz piłkarz absolutnie się tym nie zrażał. Na murawie leżał też trzykrotnie po ostrych starciach z bramkarzem Wisły, kiedy faulu nie było.

Piłkarz Pogoni miał od Brożka zdecydowanie gorszy procent celności podań, co wynikało z tego, że cały czas był pod presją i miał problem z dokładnym odegraniem piłki. Brożek natomiast nie był jedynym napastnikiem, miewał na połowie Pogoni nieco więcej swobody.

Brożek zanotował więcej celnych podań, niż Zwoliński ich w ogóle wykonał. Był skuteczniejszy w znajdowaniu większej przestrzeni do gry, łatwiej operował piłką. ©℗ (par)

                                 Paweł Brożek   Łukasz Zwoliński

Piłki zagrane                      42                      26

Strzały (celne)                     3 (2)                 3 (3)

Podania (celne)                 15 (13)             10 (5)

Procent celności podań      87 %                 50 %

Faule na piłkarzu                 6                      10 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi