środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Boniek oskarża, Majdan zaprzecza

Piłka nożna. Boniek oskarża, Majdan zaprzecza

Piłka nożna. Boniek oskarża, Majdan zaprzecza
Data publikacji: 2016-11-14 19:02
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-15 17:19
Wywietleń: 1767 171782

Choć od wyboru Zbigniewa Bońka na prezesa PZPN na drugą kadencję minęły ponad dwa tygodnie, wciąż pojawiają się kontrowersje dotyczące głosowania przy użyciu tzw. maszynek. O sprawie poinformował Boniek, ale Radosław Majdan temu zaprzeczył.

- A jednak napisali skargę na "maszynkowe głosowanie". Zawsze wiedziałem, że są słabi, ale że śmieszni. Przegrać trzeba umieć - napisał Boniek na Twitterze.

Wszystkiemu zaprzeczył współpracownik kontrkandydata na stanowisko prezesa PZPN Józefa Wojciechowskiego - Radosław Majdan.

- Nic nie wiem o żadnej skardze - powiedział Majdan.

Jednak serwis internetowy "Weszlo.com" poinformował, że obóz Wojciechowskiego złożył skargę do Ministerstwa Sportu i Turystki, że głosowanie nie było tajne i cytuje fragment listu.

Podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego urzędujący szef związku otrzymał 99 głosów, jego rywal - 16. Wojciechowski już wcześniej opuścił salę zjazdu, nie zgadzając się z metodą wyboru prezesa. Sztab Wojciechowskiego optował za kartami wrzucanymi do urny, uważając taki sposób za gwarancję tajności wyborów, tymczasem PZPN wolał metodę elektroniczną - tzw. maszynki. Odbyło się głosowanie w tej sprawie, większość działaczy poparła sposób elektroniczny.

Przed wyborami współpracujący z Wojciechowskim Cezary Kucharski i Majdan złożyli u ministra sportu Witolda Bańki pismo, które według nich miało uniemożliwić Bońkowi start w wyborach na prezesa PZPN. Kontrowersje budziło m.in. zaangażowanie obecnego prezesa PZPN w reklamę firmy bukmacherskiej.

44-letni Radosław Majdan w sposób bardzo aktywny włączył się w kampanię wyborczą i stał po stronie pretendenta Józefa Wojciechowskiego. Jest jednym z najbardziej renomowanych i zasłużonych piłkarzy w dziejach Pogoni Szczecin, jej wychowankiem. 

Majdan jest jednym z sześciu piłkarzy w historii klubu, którym udało się zagrać w jego barwach 250 razy na boiskach ekstraklasy. Prócz niego dokonali tego jeszcze: Leszek Wolski, Zenon Kasztelan,Mariusz Kuras, Andrzej Miązek i Robert Dymkowski. Majdan grał w pierwszej drużynie Pogoni z przerwami w latach 1990-2007. (par)

Komentarze

polek
Majdan stara się, za wszelką cenę, gonić w ślady pewnego naprawdę wielkiego i znanego bramkarza z Łodzi. Dobrze by było, aby dowiedział się, jakiego pseudonimu doczekał się ów bramkarz! A do Bońka to Majdanowi, Kobylańskiemu i temu ich wodzowi Wojciechowskiemu sto lat świetlnych i jeszcze dalej!
2016-11-15 17:16:04
Piłka
Skoro współpracownik nie wie, że jego obóz złożył skargę, to mają ładny przepływ informacji.
2016-11-15 07:32:17
Reanimowany może
Majdan renomowany ? Przecież on krzyczał "moja" i nie łapał piłki :)
2016-11-14 22:36:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny