czwartek, 26 kwietnia 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Boniek kpi z Krzystka, Krzystek wysyła zaproszenie

Piłka nożna. Boniek kpi z Krzystka, Krzystek wysyła zaproszenie

Piłka nożna. Boniek kpi z Krzystka, Krzystek wysyła zaproszenie
Data publikacji: 2016-02-19 15:34
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-20 23:32
Wywietleń: 2616 120694

- Nie wiem, dlaczego miałbym się spotkać z prezesem Bońkiem, lub prezesem Ekstraklasy w sprawie budowy nowego stadionu. Przecież ani prezes Boniek, ani Ekstraklasa nie wybudowały jeszcze ani jednego stadionu – tak miał się wyrazić prezydent Piotr Krzystek na temat sugestii, żeby spotkał się z ludźmi kierującymi polskim futbolem celem dyskusji na temat zmiany koncepcji modernizacji stadionu w Szczecinie.

Zbigniew Boniek znany jest nie tylko z tego, że był kiedyś znakomitym piłkarzem, ale również z tego, że potrafi być wyjątkowo złośliwy.

- Prezydent Szczecina pyta " ile Boniek stadionow wybudował" ? Przekażcie Panu Prezydentowi,ze ja piłkarz,człowiek sportu nie deweloper,dzieki – odpowiedział na swoim koncie twitterowym.

Zbigniew Boniek jest w Polsce osobą mocno rozpoznawalną. Jego twitterowe kontro obserwuje 416 tys. użytkowników. To więcej, niż w zarządzanym przez Piotra Krzystka Szczecinie mieszka ludzi.

Kpiny prezesa z naszego prezydenta odbiły się zatem szerokim echem w całym kraju. Obecny prezes PZPN nie ustawał w uszczypliwościach.

- Panie Pr. Szczecina , nowy stadion Widzewa 120 milionów, jedna trybuna na ŁKS 150 milionów, czy warto być upartym? Naprawdę liczę na Pana – tak brzmiał kolejny tweet Zbigniewa Bońka.

Prezydent Piotr Krzystek nie ma konta twitterowego, nie ma też konta na facebooku, choć z tego medium społecznościowego korzysta ponad 200 tys. osób w Szczecinie. Prezes PZPN jednak o tym nie wie, więc słał w kierunku Piotra Krzystak kolejne tweety.

- Pytanie do Pana Prezydenta P. Krzystka; lepiej za te same pieniądze kupić nowego Mercedesa czy używanego z czasow młodego Gierka ? Uklony!

Prezydent Piotr Krzystek ustosunkował się jednak do złośliwości Zbigniewa Bońka. Nie założył konta na twitterze, ale za pośrednictwem biura prasowego Urzęda Miasta wysłał do mediów swoje stanowisko.

- W związku z pytaniami dziennikarzy dotyczącymi komentarzy w mediach społecznościowych prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka w imieniu prezydenta informuję, że dziś doszło do rozmowy telefonicznej Piotra Krzystka z prezesem PZPN. Tematem rozmowy była m.in. aktualna sytuacja dot. projektu budowy stadionu miejskiego w Szczecinie. Jednocześnie Prezydent zaprosił na spotkanie w Szczecinie. Prezes PZPN wyraził chęć przyjazdu. Dokładny termin spotkania zostanie ustalony niebawem – czytamy w piśmie przesłanym przez rzecznika prasowego Prezydenta Szczecina.

Zbigniew Boniek potwierdził na twitterze, że rozmowa z prezydentem Krzystkiem miała miejsce:

- Rozmawialem z Prezydentem Szczecina, zaprosił mnie na spotkanie. Chce przekonać mnie do wyższosci swojej koncepcji. Ok, będę, porozmawiamy.

W piśmie z Urzędu Miasta skierowanym do szczecińskich mediów czytamy też, że w piątek z kibicami spotkał się wiceprezydent Krzysztof Soska. Jednocześnie dowiedzieliśmy się również z listu, że projekt pojawiający się w mediach, to tylko szkic, który jest niewiarygodny bez rzetelnych infornacji o zagospodarowaniu terenu.

Przypomnijmy, że z inicjatywy prezesa Pogoni Szczecin Jarosława Mroczka pracownia projektowa Jacka Ferdzyna z Łodzi pracuje nad koncepcją i wstępnym projektem nowego stadionu, który miałby powstać w miejscu starego.

Koncepcja nowego stadionu zakłada koszt 143 mln zł wraz z zagospodarowaniem terenu brutto, podczas gdy projekt modernizacji wyceniany jest na 148 mln zł. Wojciech Parada

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Pikuś
Zbigniw 70 - to do ciebie był kierowany mój poprzedni komentarz - jak masz problemy ze zrozumieniem, to ja tobie pomogę. Otóż kibice są także mieszkańcami tego miasta i także płacà podatki, więc miasto nie robi żadnej lłaski,. Stadion jest miejski, a nie prywatny, więc miasto powinno poprawiać swoją infrastrukturę, także sportową. Dlaczego nie pytałeś, gdy w Szczeciniie budowano halę sportowà za 195 mln, która okazała soè najdroższym przestarzałym obiektem w Polsce, bez szans na organizację zawodów o dużà stawkę. To taki miejski skansen. A kibice majà prawo oglàdać mecze w cywilizowanych warunkach, a nie na kupie gruzu. Jeżeli nadal ni rozumiesz, to tutaj moja rola się kończy, szukaj pomocy gdzie indziej.
2016-02-20 22:53:02
Pikuś
Antek Jak masz problemy ze zrozumieniem, to ja tobie pomogę. Otóż kibice są także mieszkańcami tego miasta i także płacà podatki, więc miasto nie robi żadnej lłaski,. Stadion jest miejski, a nie prywatny, więc miasto powinno poprawiać swoją infrastrukturę, także sportową. Dlaczego nie pytałeś, gdy w Szczeciniie budowano halę sportowà za 195 mln, która okazała soè najdroższym przestarzałym obiektem w Polsce, bez szans na organizację zawodów o dużà stawkę. To taki miejski skansen. A kibice majà prawo oglàdać mecze w cywilizowanych warunkach, a nie na kupie gruzu. Jeżeli nadal ni rozumiesz, to tutaj moja rola się kończy, szukaj pomocy gdzie indziej.
2016-02-20 21:07:44
Krzysztof
Do Zbigniew 70 - Takim ludziom jak Ty ciężko zrozumieć że stadion to nie tylko Pogoń Szczecin i reklamy. To także możliwość wynajmu stadionu pod koncerty, i inne wydarzenia kulturalne. A także wynajem powierzchni reklamowych.. MYŚLENIE JAK WIDAĆ BOLI co niektórych. Macie filharmonie, kaskadę? To siedźcie cicho. W Szczecinie kibice to nie bydło jak wam się wydaje. Na mecze chodzą rodziny, ludzie którzy mają firmy. I ja jako kibic Pogoni i płatnik chcę mieć godne warunki do oglądania meczy... Tylko nowy stadion dla Szczecina!!
2016-02-20 19:40:09
antek
Many stadion na miarę sportowców, którzy na nim występują - lepszego nie trzeba.
2016-02-20 15:10:28
Zbigniew70
Nie mogę zrozumieć,dlaczego miasto za podatki mieszkańców ma budować stadion?. Niech Mroczek i sponsorzy wybudują stadion za własne pieniądze i po za Pogodnem.A miasto te pieniądze niech przeznaczy na wydatki komunalne/drogi,komunikację itd./,a nie na stadion dla kilku kibiców.
2016-02-20 12:45:36
Konrad
Pozwolę sobie na drobną polemikę i wspomnienia.Kibicu czy wybudują stadion czy nie to i tak będziesz płacił takie same podatki. Byłem również na meczu z Widzewem gdzie Boniek otrzymał czerwoną kartkę za obrazę sędziego liniowego.Pogoń wykonywała rzut wolny a Wolski główką z kontrowersyjnej pozycji strzelił bramkę meczu.Boniek Podbiegł do liniowego i krzyknął,co "członku" nie widziałeś spalonego.W takich warunkach opuszczający boisko zawodnik na pewno niema ochoty na rozdawanie autografów.
2016-02-20 00:09:41
kazek
To niech nie kpi tylko rozmawia i przekonuje i przekona.Modernizacja za 48 milionów była do przełknięcia (chociaż tez bardzo dużo za reanimację z niewiadomym skutkiem). Modernizacja za 148, a budowa za 143 (jeżeli to dokładne i ostateczne wyliczenia) moim zdaniem nie pozostawia wyboru. Jeżeli nas nie stać to nic nie róbmy, nie topmy milionów w remont.
2016-02-19 19:10:12
Albert
dla mnie po jednym z meczów Pogoni był wyjątkowym chamem. Wtedy dostał czerwoną kartkę to co mi powiedział jak poprosiłem o autograf pozostawię dla siebie.
2016-02-19 18:33:53
robber
dd- blysnełeś nie ma co...To Pogon bedzie miała problem i jej kibice.Problem nagle zniknie w gabinecie Krzystka.Gdyby tylko podwinela się noga Pogoni to pierwszy odetnie wsparcie promocyjne i nawet stadion nie będzie modernizowany.Usłyszysz tylko ze stawiamy na związek z morzem i rozbudowujemy szczecińska marine oraz wspieramy kajakarzy i kolegów Kolbowicza.
2016-02-19 18:26:00
dd
a tak naprawdę to Boniek mógłby uwalić pomysł Krzystka bardzo szybko, jest takie coś jak warunki licencyjne klubów występujących w Ekstrklasie, wystarczy, że ktoś podejmie decyzje że w ekstraklasie nie będą mogły być stadiony z trybunami zbudowanymi na wałach. I Pan Prezydent będzie miał problemik bo zbuduje stadion który nie zostanie dopuszczony do gry w Ekstraklasie.
2016-02-19 17:53:26
kalafior
Boshhh czy tego "naszego" Prezydenta Miasta niczego nie nauczyly szybkie tramwaje, arkonki itd? Znowu to samo. Niech da dzialac innym co sie na tym znaja i beda z tego korzystac, a nie tych swoich przydupasow z rady miejskiej bo oni na niczym sie nie znaja. Tzn nie maja pojecia o planowaniu i realizacji miejskich przedsiwziec w calym tego slowa znaczeniu. Krzystek zlituj sie w koncu nad nami i nie brnij w ten utopijny pomysl przebudowy starego stadionu!
2016-02-19 16:16:33
kibic
ja przepraszam że tak uparcie, nie ma znaczenia czy 120 czy 140 milionów, ma znaczenie że z moich podatków..........