Wtorek, 16 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Błękitni i Kotwica wygrywają

Data publikacji: 20 sierpnia 2016 r. 20:09
Ostatnia aktualizacja: 21 sierpnia 2016 r. 08:55

Piłkarze II-ligowych Błękitnych Stargard pokonali na własnym boisku Siarkę Tarnobrzeg 3:1 (0:1) po golach Flisa (71) i Czapłygina (75, 90) dla miejscowych, oraz Głaza (45) dla pokonanych.

To był bardzo dramatyczny mecz. Gospodarze jeszcze na 20 minut przed końcem przegrywali 0:1, ale znakomita zmianę dał 20-letni Czapłygin. Przebywał na boisku nieco ponad pół godziny i zdołał aż dwa razy pokonać bramkarza drużyny przeciwnej.

Błękitni grali w składzie: Wróbel - Szymusik (90, Baszak), Pustelnik, Baranowski, Gutowski - Fadecki, Lisowski, Karmański (56, Czapłygin), Flis (73, Kazimierowicz), Więcek (59, Magnuski) - Brzeziański.

Zwycięstwo odniosła też Kotwica i też nie obyło się bez emocji. Gospodarze prowadzili 2:0 już po nieco ponad 10 minutach. Jeszcze w pierwszej połowie goście wykonywali rzut karny. Strzał Ciacha obronił jednak Błąkała.

Ostatecznie Kotwica wygrała z Legionovią 2:0 (2:0) po golach Poznańskiego (5) i Żmijewskiego (11). Kotwica grała w składzie: Błąkała - Jagiełło, Poznański, Witt, Szywacz - Zieliński (82, Załęcki), Świechowski (90, Paprzycki), Lewiński, Bartlewski (85, Rydzak), Żmijewski - Giel (89, Laskowski).