czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Bjelica przed meczem z Pogonią

Piłka nożna. Bjelica przed meczem z Pogonią

Piłka nożna. Bjelica przed meczem z Pogonią
Data publikacji: 2016-09-09 15:28
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-09 16:12
Wywietleń: 46 154385

Niedzielne spotkanie Lecha Poznań z Pogonią Szczecin będzie trenerskim debiutem chorwackiego szkoleniowca Nenada Bjelicy.

– Niezależnie od tego z kim gramy, jakim ustawieniem i z jakich zawodników korzystam, zawsze chcemy grać o zwycięstwo. To ma być nasza nowa mentalność – powiedział trener Nenad Bjelica, przed swoim debiutem na ławce trenerskiej Kolejorza.

W niedzielne popołudnie chorwacki szkoleniowiec będzie miał okazję po raz pierwszy poprowadzić Lecha Poznań w oficjalnym meczu. Rywal bardzo wymagający, bo mecze z Pogonią zawsze były dla Lecha trudne.

– Zagramy tak, by wygrać. Zdajemy sobie sprawę z tego, że Pogoń jest niewygodnym rywalem dla Lecha. Często skupia się na kontratakach. W poprzednim tygodniu przygotowywaliśmy się na ten element gry. Jesteśmy świadomi tego z kim się mierzymy i podczas niedzielnego meczu będziemy chcieli zneutralizować ich atuty – przyznaje.

Nowy trener to także szansa dla zawodników, którzy wcześniej nie grali od pierwszej minuty. Szkoleniowiec Lecha przyznaje, że ma już w głowie koncepcję na mecz ze szczecińskim zespołem.

– Ustawię drużynę tak, by wygrać najbliższy mecz, nie zważając na opinię innych osób. Opieram się na tym co widzę podczas treningów. Będę chciał tak zestawić drużynę, aby grała w sposób zgodny z moją filozofią. Jestem tego świadomy, że w zależności od rywala nasza formacja może ulec zmianie, dlatego nie mogę też jasno odpowiedzieć na pytanie czy zdecydujemy się grać jednym czy dwoma defensywnymi pomocnikami – powiedział Bjelica.

Nowy szkoleniowiec odniósł się też do pytania odnośnie personaliów na najbliższe spotkanie z Pogonią:

- Gutierrez jest interesujący, dobry technicznie. Chcę, by grał na razie w rezerwach. Jako Kolumbijczyk, wymaga aklimatyzacji – powiedział Bjelica. - Bjuric natomiast przywiózł anginę ze zgrupowania reprezentacji Bośni i Hercegowiny. Wiele oczekuję od Kownackiego, spodziewam się dobrego sezonu w wykonaniu tego piłkarza.

Trener Lecha jest zadowolony z przygotowania fizycznego zespołu.

- Zespół wiele bramek zdobywa w końcówce, nie traci na wartości pod koniec spotkania – ocenił Bjelica.

Komentarze

GRACZ
REMIS BĘDZIE
2016-09-09 15:37:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi